Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Akademia Szkraba Montessori

Inne
Akademia Szkraba Montessori to miejsce tworzone z myślą o najmłodszych i ich rodzicach, prowadzone w duchu wartości, które zawsze idą w parze z filozofią Marii Montessori: podmiotowe traktowanie dzieci – małych ludzi, podążanie za ich potrzebami i możliwościami, tworzenie przestrzeni do rozwoju przez naśladownictwo i eksperymentowanie, stosowanie zasad świadomej komunikacji inspirowane ideą Nonviolent Communication (Porozumienia Bez Przemocy), zarówno w komunikacji z dziećmi, jak i pomiędzy dorosłymi zaangażowanymi w działania Akademii.

Jesteśmy pierwszym na mapie Opola punktem przedszkolnym, gdzie w pełni pracujemy metodą Marii Montessori z maksymalnie dziesięcioosobową grupą dzieci w wieku 3-6 lat.

Dzięki nowoczesnej i innowacyjnej formie nauczania języka CLIL (Content and Language Integrated Learning), zapewniamy dzieciom stały, intensywny kontakt z językiem obcym. Naszym przedszkolakom towarzyszy nauczyciel anglojęzyczny, zarówno podczas pracy z montessoriańskim materiałem rozwojowym, jak i przy swobodnej zabawie. Najkrócej mówiąc... jesteśmy przedszkolem dwujęzycznym.

Wspieramy dzieci ze szczególnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi oraz ich rodziców. Metoda stymulacji sensorycznej według Carla Delacato, rozwijanie samoświadomości własnych emocji i uczuć, alternatywne formy komunikacji z językiem migowym znajdują się w stałym rytmie dnia naszych przedszkolaków.

Dużą wagę przywiązujemy do kontaktu z naturą – codziennie spędzamy czas na powietrzu i w otoczeniu przyrody.

Właściwa współpraca przedszkola z domem rodzinnym dziecka przynosi ogromne korzyści, dlatego oprócz tradycyjnych spotkań z rodzicami, prowadzimy indywidualne spotkania w celu wymiany informacji oraz dyskusji na tematy wychowawcze.

---
Wspieramy rozwój dzieci od 12 miesiąca do 3 roku życia (z podziałem na grupy wiekowe: 1+, 2+, 3+) podczas warsztatów multisensorycznych stymulujących 7 systemów zmysłowych w oparciu o założenia teorii integracji sensorycznej.

Kameralne grupy (liczące nie więcej niż ośmioro dzieci) umożliwiają dzieciom aktywny udział w zajęciach.

Więcej informacji pod linkiem: http://warsztaty.akademiaszkrabamontessori.pl/