Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

IMG_1814

1. Lekcje muzealne w połączeniu z warsztatami w Muzeum Śląska Opolskiego

To zajęcia łączące mini warsztaty śpiewacze ze zwiedzaniem stałej ekspozycji etnograficznej w Muzeum Śląska Opolskiego w Opolu.
Grupa do 30 dzieci zostaje podzielona na pół. Jedna część zwiedza wystawę, a druga w tym czasie poznaje pieśni ludowe. A potem następuje zamiana. Zapraszamy szkoły, świetlice, domy kultury, organizacje pozarządowe oraz inne instytucje zajmujące się edukacją i wychowaniem dzieci.

adresaci: grupy dzieci szkolnych do 30 osób
termin:. we wtorki o godz.11.00,
od 10 kwietnia - z wakacyjną przerwą - do 30 października 2018 r.
czas trwania: lekcja trwa godzinę zegarową, są to zajęcia jednorazowe i bezpłatne

formularz zgłoszeniowy (pobierz)

2. Warsztaty śpiewacze dla dorosłych w Muzeum Śląska Opolskiego

Dorośli w grupie liczącej maksymalnie 15 osób będą uczyć się pieśni z regionu. Poznają język i symbolikę, funkcje oraz cechy pieśni. Dowiedzą się też, co to znaczy śpiewać tradycyjnie i… przetestują wszystko na sobie. Zapraszamy nauczycieli, animatorów kultury, bibliotekarzy, ale także osoby, które po prostu mają ochotę pośpiewać.

adresaci: osoby pełnoletnie, bez względu na doświadczenie śpiewacze
termin: poniedziałki o 18.30,
od 3 września do 5 listopada 2018 r.
czas trwania: 10 spotkania po 2 godziny, zajęcia cykliczne raz w tygodniu

formularz zgłoszeniowy (pobierz)

Zgłoszenia wg załączonego druku proszę nadsyłać na adres: etnografia@muzeum.opole.pl


Tytuł Projektu: Światło na sztukę – ochrona i rozwój infrastruktury obiektów Muzeum Śląska Opolskiego oraz Teatru im. Jana Kochanowskiego celem poprawienia odbioru i zwiększenia dostępności opolskiej oferty kulturalnej.
Nr Umowy: RPOP.05.03.01-16-0030/16-00
Projekt współfinansowany przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Opolskiego na lata 2014-2020;
Oś priorytetowa 05 Ochrona środowiska, dziedzictwa kulturowego i naturalnego, Działanie 5.3. Dziedzictwo kulturowe i kultura
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Dofinansowano ze środków budżetu Województwa Opolskiego

.

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018