Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

HD_horizontal_1

Zapraszamy na jubileuszowy koncert w ramach V Festiwalu Chopin-Elsner

Już 6 grudnia w przepięknych wnętrzach pięciogwiazdkowego Pałacu Sulisław odbędzie się kolejna edycja festiwalu muzyki fortepianowej „V Festiwal Chopin-Elsner”.

Upamiętniona zostanie postać Józefa Elsnera, wielkiego grodkowianina, który nie tylko wszedł do historii jako nauczyciel Fryderyka Chopina, ale sam był także wielce utalentowanym kompozytorem.  Dlatego za sukcesem ubiegłorocznych edycji, w Sulisławiu ponownie zabrzmi muzyka inspirowana utworami Józefa Elsnera na cześć jego 250. rocznicy urodzin, która przypada właśnie w tym roku. Podczas koncertu usłyszymy dźwięki, charakteryzujące się stylem klasycznym z elementami polskiej muzyki ludowej.

Tegoroczna edycja jest idealną okazją do zaproszenia utytułowanego pianisty Chrisa Rafaela Wnuka. Koncert zostanie odegrany w Sali Kongresowej im. Józefa Elsnera w Pałacu Sulisław.

Najbardziej wyczekiwane utwory koncertu prezentują się poniżej:    
1.  „Wspominając Elsnera” - inspirowane „Polonezem C - dur” Józefa Elsnera    
2.  „Balet na łące” - inspirowane krakowiakiem z baletu „Wesele w Ojcowie” Józefa Elsnera
3.  „Gwiazdy nad Grodkowem” - inspirowane „Andante maestoso 1815” Józefa Elsner
4. „Szalony Letni Taniec” - inspirowane „Rondo À la mazurek C-dur” Józefa Elsnera
5. „Śpiąca Kapliczka” – inspirowane marszem z oratorium „Passio Domini Nostri Jesu Christi” Józefa Elsnera           
6.  „Brylantowe marzenia” - inspirowane „Nurzahad, czyli nieśmiertelność i bogactwa” Józefa Elsnera           
7.  „Jak sen” - inspirowane sceną snu z opery „Król Łokietek, czyli Wiśliczanki” Józefa Elsnera

V Festiwal Chopin-Elsner odbywa się pod patronatem medialnym TVP Kultura, TVP3 Opole, Radio Park FM oraz Yoga&Ajurweda. Patronem honorowym wydarzenia jest Burmistrz miasta Grodków – Pan Marek Antoniewicz i Marszałek Województwa Opolskiego – Pan Andrzej Buła. Partnerzy festiwalu: Instytut Sulisław oraz Towarzystwo Inwestycyjne BTA.

Poznajcie trochę bliżej naszego artystę - Chrisa Rafaela Wnuka

Kompozytor i pianista, autor muzyki symfonicznej, kameralnej, elektronicznej i filmowej, granej w ponad 60 krajach. Pracuje również jako producent muzyczny. Jest członkiem Polskiej Akademii Filmowej. Studiował improwizację u Szabolcsa Esztenyi oraz fortepian w klasie wybitnej pedagog Anny Żurawlew, uczennicy prof. Jerzego Żurawlewa twórcy i pomysłodawcy Konkursu Chopinowskiego, oraz spadkobiercy w prostej linii tradycji chopinowskiej, dzięki studiom u Aleksandra Michałowskiego, który kształcił się u Karola Mikulego, ucznia i pierwszego wydawcy Fryderyka Chopina. 

Studiował muzykologię na Uniwersytecie Warszawskim i Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie u tak wybitnych profesorów jak: Marcel Erigina (fortepian), Kazimierz Szymonik (dyrygentura) oraz Marian Sawa (organy, improwizacja i kompozycja).
W latach 1988-1991 brał udział w międzynarodowych pianistycznych kursach mistrzowskich u takich profesorów jak: Ryszard Bakst, Wiktor Mierżanow, Tatiana Szebanowa i Barbara Hesse-Bukowska.

Już w wieku 17 lat miał okazję wykonać kompozycję na fortepian solo zatytułowaną „Poemat” podczas Światowych Dni Muzyki Współczesnej. Od tego czasu koncertuje w kraju i za granicą. 

Obecnie komponuje muzykę symfoniczną, kameralną i elektroniczną. Został sklasyfikowany na 4 miejscu na świecie w kategorii muzyka klasyczna w rankingu ReverbNation, jednego z największych i najbardziej opiniotwórczych portali muzycznych na świecie. W 2013 r. autorska płyta "A touch of light" dystrybuowana w ponad 50 krajach, znalazła się w Indiach w 20-ce najlepszych płyt zagranicznych.

 

Piątek, 6 grudnia, godz. 19.00        
Pałac Sulisław, Sulisław 24, 49-200 Sulisław

Bilety na wydarzenie można zakupić na stronie Pałacu. Wraz z zakupem biletu każdy uczestnik otrzyma płytę muzyczną zawierającą utwory z koncertu.
Zapraszamy!
www.palacsulislaw.pl/pakiet/festiwal_chopin_elsner

Polecane wydarzenia

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018