Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

6131944a09589650a5e5ffcf308c34ff.jpg

Dzieła Edwarda Sytego rodzą się z prawdziwej pasji oraz wizji wydobytej z wnętrza osobowości artysty. W jego pracach, w których widać gęste, szerokie pociągnięcia pędzlem, można dojrzeć głębię oraz emocje. Autentyczny charakter jego dzieł, jest efektem ciągłego samorozwoju oraz samodoskonalenia artysty.

Artysta w swojej twórczości odkrywa nam na nowo rzeczywistość, wzbogacając ją swoją wewnętrzną wrażliwością i spostrzeganiem świata. W ten sposób wydobywa i podkreśla to, czego na co dzień, człowiek nie jest w stanie dojrzeć.

Dostrzegalne w jego warsztacie wielkie zaangażowanie oraz pasję przelewa na studentów, wydobywając z tych ostatnich to co najlepsze.

Pomimo wielkiego talentu jest człowiekiem niezwykle skromnym oraz szczerym. Bez wątpienia można go umieścić na równi z artystami z najwyższej półki, którzy korzystają z prawdziwie artystycznej formy wyrazu, a nie korzystających z tanich sztuczek oraz efekciarstwa. Twórczość Edwarda Sytego jest niewątpliwie niepowtarzalna oraz pełna temperamentu.

Zachęcam wszystkich do zagłębienia się w fascynujący świat chropowatych barw malowanych jego ręką.

Ewa Giemza

 

Muzeum Ziemi Prudnickiej

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018