Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego


Warning: Invalid argument supplied for foreach() in /www/_www/eduko/views/_cg2cms/models/wydarzenia/podstawowy.php on line 8
plakat

Na pieszych wycieczkach w okoliczne miejsca występowania rodzimych ziół i kwiatów wykonane zostaną wianki z zebranych ziół i kwiatów, oprócz tego uczestnicy zbiorą rośliny do suszenia, potrzebne w kolejnych etapach projektu. Elementem nawiązującym do dziedzictwa kulturowego będzie zaznajomienie uczestników z gwarowymi określeniami poszczególnych roślin, a także z legendą o „nocy świętojańskiej”.

Celem projektu jest podniesie świadomość posiadanego lokalnego niematerialnego dziedzictwa i zachęcenie ich do poznawania otaczającego świata natury. Projekt ma na celu również „oderwanie” młodzieży od cyfryzacji, szczególnie w dobie edukacji zdalnej, w czasie której wiele godzin spędzają przed ekranami - przebywanie w naturze ma pozytywny wpływ na zdrowie psychiczne i nie tylko.

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Bardzo Młoda Kultura 2019-2021