Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

0df00f98b715313c8e211caa0531d491.jpg

Cena FIRST MINUTE - 180 zł - obowiązuje do 20.09.2017

PRZESTRZEŃ POROZUMIENIA – WARSZTATY ŚWIADOMEJ KOMUNIKACJI to 11-godzinne warsztaty wprowadzające do świadomej komunikacji inspirowane ideą Nonviolent Communication (Porozumienia Bez Przemocy), po których ruszy grupa praktykująca NVC.
Czego chcesz więcej w swoim życiu? Spokoju? Radości? Autentycznego, wzbogacającego relacje kontaktu? A może akceptacji Twoich wyborów?
Te warsztaty pozwolą Ci odpowiedzieć sobie na pytanie co jest dla Ciebie bardzo ważne, na codzień i nie tylko w bliskich relacjach. Doświadczysz zmiany jakości kontaktu ze sobą i z drugim człowiekiem. Zobaczysz jak możesz dokonywać wyborów wspierających Twoje życie.

Jeśli:
poszukujesz innej perspektywy, innej jakości w relacjach;
stoisz przed trudnym wyborem;
chcesz coś zmienić, bo to, co robisz do tej pory - nie działa, a to, co jest - nie zadowala… zapraszam Cię na warsztaty

****************
O CZYM BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ?

Jak transformować sformułowania blokujące porozumienie?
Jak kształtujesz swoje relacje? Jak je pielęgnować?
Jak słuchać, aby usłyszeć? Jak mówić, aby być usłyszanym?
Jak się porozumieć, gdy towarzyszą nam emocje?
Jak pozostawać w kontakcie ze sobą i z drugim?
Jak przekonania wpływają na nasze wybory?
Jak w każdej sytuacji zobaczyć wybór?
Jak świadomość wyboru zmienia życie?

****************
DLA KOGO SĄ WARSZTATY?

Dla każdego kto chce poprawić jakość swoich relacji oraz poznać podstawy NVC.
Warsztaty adresowane są do osób poszukujących zmiany i radości w relacjach zarówno w sferze prywatnej jak i zawodowej.
Zapraszam pary, ale również singli chcących przyjrzeć się swoim relacjom, swoim wyborom i przekonaniom, które je determinują.
Dla każdego, kto chce zobaczyć powody nieporozumień i konfliktów, aby móc świadomie kształtować relacje.
Dla każdego, kto chce rozwijać i pielęgnować oparte na wzajemnym szacunku oraz zrozumieniu relacje, pogłębić swoją umiejętność budowania autentycznego i głębokiego kontaktu ze sobą i z innymi.
Idea Nonviolent Communication (Porozumienia Bez Przemocy) Marshalla Rosenberga amerykańskiego psychologa zwana inaczej Językiem Serca czy Empatyczną Komunikacją uczy otwartego wyrażania swoich uczuć i potrzeb bez naruszania granic drugiego, ułatwia zrozumienie uczuć i potrzeb swoich i drugiej osoby sprzyjające budowaniu głębokich, autentycznych relacji. Podejście NVC sprawdza się zwłaszcza w sytuacjach konfliktowych kiedy dzięki umiejętności rozpoznawania i wyrażania swoich emocji w bezpieczny nieraniący sposób oraz empatii można pod mechanizmami obrony, blokowania, krytyki czy pogardy zobaczyć drugiego człowieka z jego uczuciami i potrzebami, nawiązać kontakt i dojść do porozumienia.


****************
CELE WARSZTATÓW - celem jest rozwój umiejętności:

bycia w kontakcie ze sobą i pogłębienia świadomości siebie,
słuchania i wyrażania swoich uczuć i potrzeb w sposób biorący pod uwagę uczucia i potrzeby drugiego
budowania autentycznych relacji opartych na wzajemnym szacunku i zaufaniu, relacji wzbogacających życie.

****************
KORZYŚCI Z UDZIAŁU:
Poznasz:
1. Podstawy Nonviolent Communication (NVC) (Porozumienia Bez Przemocy) Marshalla B.Rosenberga
2. Narzędzia dialogu w idei NVC.
3. Zasady budowania komunikatów w NVC
4. Różnice między obserwacją a interpretacją
5. Sposoby rozpoznawania i nazywania uczuć i uczuć rzekomych;
6. Sposoby rozpoznawania potrzeb kryjących się za uczuciami
i strategii na ich zaspokojenie;
7. Różnicę między prośbą i żądaniem;
8. Sposoby reagowania w trudnych sytuacjach za pomocą narzędzi NVC (wyrażenie siebie wg 4 kroków, empatia i auto-empatia).
9. Umiejętność reagowania z empatią.
10. Radość każdego dnia.
Zwiększysz swoją świadomość komunikacyjną poprzez praktykę rozpoznawania i nazywania zarówno własnych uczuć i potrzeb, jak i uczuć i potrzeb rozmówcy.

****************
SPOTKANIE:
27.10.2017 r. piątek - godzina 17.00 - 20.00
28.10.2017 r. sobota - godzina 10.00 - 18.00

****************
JAK BĘDZIEMY PRACOWAĆ?
Spotkanie ma charakter warsztatowy, nastawiony na doświadczanie i praktykę na przykładach oraz sytuacjach z życia. Będzie więc przestrzeń, żeby posłuchać, porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami i doświadczyć czegoś nowego, poćwiczyć nowe sposoby reagowania w bezpiecznych warunkach. To jaki kształt będzie miało spotkanie w dużym stopniu zależy od uczestników. To jakie każdy wniesie pytania i odpowiedzi, dzieląc się swoim doświadczeniem i uczestnicząc w ćwiczeniach staje się kształtem warsztatu i podstawą do dalszego rozwoju, refleksji, pytań oraz przemyśleń.

****************
KTO POPROWADZI WARSZTATY?

ASIA NOWICKA – trenerka, mediatorka, coach i praktyk w idei NVC. Od kilkunastu lat zajmuje się rozwojem osobistym w różnych aspektach i bezpośrednim wpływem postawy na jakość życia, a odkąd jest mamą 6 letniej Lili, szeroko pojętym rozwojem w sferze świadomości rodzicielskiej, ideą Nonviolent Communication, The Work i Rodzicielstwa Bliskości, i które praktykuje i upowszechnia. Prowadzi warsztaty, grupy empatii i praktykujące NVC, mediacje, coaching, sesje empatyczne i mentoring również online, via skype. Ukończyła Szkołę Coachingu oraz Szkołę dla Rodziców i Wychowawców, brała udział w obozach rodzinnych z NVC, wielu warsztatach NVC prowadzonych min. przez Monikę Szczepanik , Agnieszkę Stein, Jarka Żylińskieg, również z certyfikowanymi trenerami min.: Hugo A. Roele, Dominika Jasińska, Ewa Orłowska, Godfrey Spencer, Frank Gaschler, Agnieszka Pietlicka, Marta Kułaga, Ania Mills, Kay Rung, Liv Larsson, Miki Kashtan, Towe Widstrand, Shone Cameron, Roberta Krzisnika, Kathleen Macferran oraz w intensywnym 9 dniowym treningu „Coaching oparty na potrzebach” z Pernille Plantener. Ukończyła roczne Studium Mediacji opartych na Porozumieniu bez Przemocy. Uczestniczyła w 10 dniowym, międzynarodowym intensywnym treningu NVC. Przygotowuje się do procesu certyfikacji CNVC. Wciąż jest w drodze na ścieżce rozwoju – obecnie w trakcie rocznego kursu mediacji z Yoramem Mosenzonem oraz Studiów Podyplomowych Porozumienia Bez Przemocy. Uczestniczy w warsztatach Train the Trainer, superwizjach i asystuje certyfikowanym trenerom.
„Ważne jest dla mnie dzielenie się i wzbogacanie życia innych, inicjuję więc przestrzeń dla rodziców pragnących świadomie budować bezpieczną pełną miłości więź z Dzieckiem. Spotkania i warsztaty dla osób potrzebujących wspólnoty by wspierać się, dzielić doświadczeniem i inspirować w pielęgnowaniu relacji opartych na głębokim porozumieniu. Poza konceptem dobra i zła jest przestrzeń – Przestrzeń Porozumienia – tam prawdziwie się spotykamy”.
Więcej informacji na: Joanna Nowicka. Świadomość daje wybór - Przestrzeń porozumienia

****************
INFORMACJE ORGANIZACYJNE

CENA: 280 zł za dwudniowe warsztaty - 11h
Rezerwacja miejsca: 50 zł (bezzwrotna zaliczka)

Cena FIRST MINUTE - 180 zł - obowiązuje do 20.09
(prosimy o wpłatę do 3 dni od zgłoszenia swojego udziału)

Cena dla par: 240 zł od osoby☂ MIEJSCE WARSZTATÓW:
Opole - Akademia Szkraba Montessori

LICZBA UCZESTNIKÓW:
Minimalna wielkość grupy: 12 osób.
Ilośc miejsc jest ograniczona ze względu na komfort pracy uczestników - decyduje kolejność zgłoszeń.

✍ ZAPISY:
swiadomerodzicielstwo@o2.pl
tel: 504 945 336 Asia Nowicka
tel: 513 574 610 Justyna Binio
W razie jakichkolwiek pytań, serdecznie zapraszam do kontaktu:
Asia Nowicka
swiadomerodzicielstwo@o2.pl
Jeśli bardzo zależy Ci na wzięciu udziału w warsztacie i finanse są jedyną przeszkodą napisz - myslę, że są inne możliwości i znajdziemy strategię zaspokajającą nasze potrzeby

 


 

 

 

 

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018