Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

1c36eb9a031ae0ae81fcb2413f1172d8.jpg
Paulina Lenda - wokalistka, autorka tekstów i muzyki.
Muzycznie w projektach solowych bardzo dużo czerpie z akustyki. W 2014r. odbyła się premiera Jej debiutanckiej, akustycznej płyty „Wolf Girl”. W 2016r. odbyła się premiera płyty „Intro”, niedziałającego już zespołu Paulina Lenda & Kruki, którego brudne rock-grunge'owe brzmienia odbiegały od solowych poczynań Pauliny. Obecnie wokalistka pracuje i skupiła się nad solowym projektem elektronicznym, oraz nad zespołem, który współtworzy ze swoim partnerem, gitarzystą Piotrem Kozubem.

Piotr Kozub - gitarzysta, wokalista, autor tekstów i muzyki.
Muzyczną drogę rozpoczął dzięki swojemu tacie, także muzykowi.
W swojej muzyce zawiera elementy bluesa, folku oraz muzyki etnicznej. Wraz z bluesowym duetem Manfredi & Johnson wydał w roku 2017 debiutancką płytę “Bright and Brave”.

Do obejrzenia i posłuchania Paulina Lenda: https://youtu.be/QriVIfp9BhQ

Grunge (czasem określany też mianem Seattle Sound) – podgatunek rocka alternatywnego, który pojawił się w połowie lat 80. w amerykańskim stanie Waszyngton, w szczególności w okolicach jak i samym Seattle.

Do tzw. „Wielkiej Czwórki z Seattle” zalicza się zespoły Nirvana, Pearl Jam, Alice in Chains oraz Soundgarden.

Grunge zazwyczaj charakteryzuje się „brudnym” brzmieniem gitar. Grunge prezentuje zazwyczaj charakteryzujące się surowym punkowym brzmieniem melodie, oraz ponury nastrój, wyrażany w warstwach lirycznych. Ponadto grunge charakteryzuje się dość ponurym nastrojem oraz przekazem tekstowym, często naładowanym złością, frustracją, goryczą i ostrą negacją rzeczywistości. Charakterystyczne dla tego stylu są też klimaty autodestrukcji i nienawiści do samego siebie. Skłonności te są czasami wyrażane w tekstach i muzyce pełnej agresji, buntu i ostrych brzmień, czasem wręcz przeciwnie w formie powolnych, naładowanych rezygnacją i zniechęceniem ballad „psychodelicznych”. Często występują tu też teksty pełne gryzącej ironii i autoironii, nierzadko połączone z rozmaitymi eksperymentami formalnymi, ale zawsze czynionymi wyłącznie za pomocą „standardowych” instrumentów rockowych. Często taki tok myślenia oraz postępowanie prezentuje tzw. Generacja X. Krytyk muzyczny Simon Reynolds stwierdził w roku 1992, że „nie jest to uczucie, które w kulturze się wypaliło, dzieci są w w depresji w obawie o przyszłość”.

Koncerty były znane jako proste, prezentujące wysoki poziom energii występ. Zespoły odrzuciły wysokobudżetowe prezentacje takie jak stosowanie złożonych tablic świetlnych, wybuchy pirotechniczne, i inne efekty wizualne, tak charakterystyczne dla wielu gatunków.

Strony internetowe artystów:
https://www.facebook.com/PaulinaLenda
https://www.facebook.com/piotrandrzejkozub

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
https://www.facebook.com/BluesOpole
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
http://www.dworek-opole.pl/web.n4?go=5

Sponsorzy koncertu:
http://www.advertstudio.com.pl
http://www.profil.pl

Partnerzy medialni:
http://www.bluescity.pl
http://www.radiosygnaly.pl
http://www.radioemiter.pl
http://www.inopole.pl


Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018