Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

[06-2020] BMK 2020 - szkolenia fakultatywne - Obcowanie ze sztuką

Formularz rejestracyjny na szkolenia dostępny jest na stronie:

www.szkolenia.eduko.opole.pl

Obcowanie z dziełem sztuki – taniec intuicyjny jako medium wyrażania doznań estetycznych i emocji

Ruch jest naszym pierwszym i bardzo pierwotnym sposobem wyrażania siebie, swoich emocji i komunikowania się ze światem. Każdy człowiek potrafi przekazać swoje odczucia za pomocą gestu, ruchu, tańca. W trakcie spotkania zostanie zaprezentowana idea tańca intuicyjnego inspirowanego dziełem sztuki, jego formą, tematem i warstwą symboliczną.

Szkolenie składa się z dwóch części:

  • w pierwszej części (90 minut) zostaną omówione możliwości wykorzystania tańca, ruchu w pracy animatora kultury. Prelegentka podzieli się swoimi doświadczeniami z prowadzenia działań ruchowych w ramach autorskich projektów dla dorosłych Plastyka tańca, Co mnie porusza w sztuce współczesnej, oraz dla dzieci Muzealne poruszenie, Dzieci to żywioł – pytanie tylko który?
  • w drugiej części (90 minut) uczestnicy szkolenia doświadczą omówionych wcześniej działań w praktyce jako uczestnicy warsztatów tańca intuicyjnego pt. „Dotyk koloru”. Warsztaty zostaną przeprowadzone w oparciu o wystawę „Aleksandra Jachtoma – malarstwo ze zbiorów Muzeum Narodowego we Wrocławiu” prezentowaną w Galerii Muzeum Śląska Opolskiego.

Zapraszamy wszystkich bez względu na doświadczenie taneczne i ruchowe.

Termin: 29 lipca 2020 r., godz. 10:00 - 13:00

Miejsce: Galeria Muzeum Śląska Opolskiego, ul. Ozimska 10

Prowadzący: Barbara Przerwa

Cele:

  • Zapoznanie się z podstawową wiedzą na temat praktycznego wykorzystania tańca intuicyjnego, ruchu autentycznego oraz technik pracy ze świadomością ciała w pracy animatora kultury różnych specjalizacji.
  • Rozbudzanie wrażliwości na dzieła sztuki i, co najważniejsze, poszerzenie sposobów percepcji sztuki o doznania obserwowane w ciele i ich wyrażanie.
  • Zwrócenie uwagi na niezwykły potencjał tańca intuicyjnego w pracy z dziećmi i dorosłymi.
  • Aktywizacja uczestników spotkania, poprzez udział w warsztatach praktycznych do wykorzystywania tańca intuicyjnego w pracy własnej.

Efekty:

  • Uczestnikom zostaną przekazane praktyczne rady dotyczące wykorzystania tańca intuicyjnego w pracy animatora kultury.
  • Uczestnicy wzbogacą swoje doświadczenia zawodowe o nowy aspekt interpretacji dzieła sztuki poprzez taniec intuicyjny.
  • Osobisty udział w warsztatach może przełamać bariery, dodać odwagi, ośmielić uczestników i zachęcić ich do samodzielnego praktykowania tańca intuicyjnego.
Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018 oraz Bardzo Młoda Kultura 2019-2021