Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

e03f9b8aa0054ea05244d940300e1cf5.jpg

Niepodległa w sercach i pamięci

– wspomnienia osób związanych z Ziemią Prudnicką, które pamiętają bezpośrednie relacje swoich bliskich, sąsiadów i przyjaciół z momentu odzyskania niepodległości i budowy państwowości polskiej. Owi świadkowie nie tylko będą przedstawiać zapamiętane historie, ale również będą upamiętniać i wskazywać „cichych bohaterów” tamtych czasów, bohaterów, którzy ostatnie lata życia spędzili „TU”. We wspomnieniach znajdą się odwołania do działalności Legionów Polskich oraz powstań śląskich. Ważnym elementem opowieści będą osobiste wyznania narratorów, jak zapamiętane historie ukształtowały ich poczucie patriotyzmu i spojrzenie na odradzającą się Ojczyznę.

Spotkanie odbędzie się w piątek 14 września 2018 r. w Centrum Tradycji Tkackich przy ul. Królowej Jadwigi 23 w Prudniku. Wstęp wolny!

W spotkaniu udział wezmą:

  • Bożena Tokar-Matkowska
  • Elżbieta Zagłoba-Zygler 
  • Stanisław Derda

Wprowadzenie merytoryczne:

  • Franciszek Dendewicz
  • Wojciech Dominiak

Organizatorzy:

  • Uniwersytet Złotego Wieku „Pokolenia” w Prudniku
  • Muzeum Ziemi Prudnickiej

Wydarzenie realizowane jest w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa, które w 2018 r. odbywaj się pod hasłem "Niepodległa dla wszystkich".


Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018