Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

21fa1046c3fd3a39ebbe45db373d9d99.jpg

Zaproszenie nasze kierujemy w szczególności do osób, wykonujących w naszym regionie muzykę tradycyjną różnego pochodzenia, przetwarzających ją i korzystających z jej inspiracji a więc muzykan­tów, muzyków uprawiających twórczość inspirowaną folklorem, instruktorów zespołów wokalnych, instrumentalnych, tanecznych i chórów. Celem jest spotkanie, wymiana doświadczeń, nawiązanie kontaktów, czy możliwości współpracy.


Spotkanie składać się będzie z wystąpień uczestników, w których mogą omówić charakter swojej działalności w zakresie: wykonywania, dokumentacji, animacji, czy innej działalności, której inspira­cją jest muzyka tradycyjna. Zaplanowano również dyskusję oraz referaty informacyjne na temat do­stępnych, pisanych (na Śląsku zwłaszcza bogatych) i fonograficznych źródeł muzyki tradycyjnej, wśród których jest najstarszy zachowany w Polsce zbiór dźwiękowy okolic Prudnika z 1913 roku. Materiały te czekają na ponowne odkrycie, to jest wykorzystanie.


Całość zwieńczy wieczorne spotkanie muzyczne.


Zgłoszenia, wraz z krótkim wprowadzeniem prosimy kierować do 15 kwietnia 2018 r.na adres:

  • mpucia@uni.opole.pl

Informacji udzielają również:

  • Muzeum Śląska Opolskiego, Dział Etnograficzny, tel.: +48 77 443 17 60
  • Mariusz Pucia: +48 606 341 151

 

Małgorzata Goc – starszy kustosz, kierownik Działu Etnograficznego Muzeum Śląska Opolskiego

Iwona Wylęgała – etnolożka, animatorka kultury zajmująca się tradycyjnym śpiewem ludowym Ślą­ska Opolskiego

Karolina Osietzky – Niemieckie Towarzystwo Oświatowe

Dariusz Kownacki – Państwowa Szkoła Muzyczna I i II st. Im. F. Chopina w Opolu

Mariusz Pucia – Uniwersytet Opolski

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018