Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

30828d38bd1d46a265cc2eb92acee4a6.jpg

Marek Wołyński urodził się w 1960 roku w Ząbkowicach Śląskich. Jest absolwentem Studium Kulturalno-Oświatowego w specjalizacji teatralnej we Wrocławiu oraz Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Opolu. Debiutował w 1981 r. w prasie studenckiej. Publikował m.in. w Szpilkach, Radarze, Integracjach i miesięczniku Opole.

W 1986 r. został laureatem ogólnopolskiego konkursu Młodzieżowej Agencji Wydawniczej na książkowy debiut poetycki. Jego tomik „Ściszonym głosem” zdobył wówczas równorzędną pierwszą nagrodę. W 1993 roku został członkiem Związku Literatów Polskich.

Po osiemnastu latach przerwy od wydania w 1999 roku tomiku „Miłosne abecadło” w Wydawnictwie ANAGRAM wydał swój najnowszy zbiór wierszy – „Mój Labirynt”.

 

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018