Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

dbc13fe37ed23d5041e4b9e823921c4b.jpg

Skład zespołu: 
- Marek "McCarron" Motyka - gitary, harmonijka 
- Ryszard "Ricko" Rajca - perkusja 
- Andrzej Krupa - saksofon 

Organizatorzy koncertu: 
-Fundacja BluesOpole 
https://www.facebook.com/BluesOpole 
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek) 
https://www.facebook.com/dworekpubopole 

Marek „Makaron” Motyka i przyjaciele to połączenie ciepłego bluesowego brzmienia ubarwionego gwarą Śląską (teksty Roberta Burnsa - tłumaczenie na Śląski Mirosław Siniawa). 

Marek „Makaron” Motyka – gitarzysta i pieśniarz bluesowy posługujący się rzadko spotykaną w Polsce techniką fingerpicking. Gitarowe rzemiosło szlifował włócząc się przez trzy i pół roku po Europie. Grał w tym czasie na ulicach i w klubach Francji i Włoch. Od ponad pięciu lat specjalizuje się w deltowym bluesie, do którego w 2007 roku postanowił śpiewać stare, śląskie pieśni. Marek "Makaron" Motyka to muzyk z Bytomia z kilkudziesięcioletnim stażem. Często występuje, jako człowiek-orkiestra. Obwieszony perkusjonaliami wyśpiewuje przede wszystkim stare śląskie pieśni w manierze Delty Mississippi. Muzykę traktuje jako pasję bez której nie wyobraża sobie życia, gra w klubach w domach kultury , w muzeach w szkołach w przedszkolach na ulicy , i na festiwalach i wszędzie gdzie chcą by zagrał !!!! Telewizja zrealizowała trzy filmy z udziałem Marka Makarona Motyki: ,,Różany Blues” 2007 rok ; ,,Posłuchaj mnie tato” 2008 rok; „Dla taty” 2010 rok. 
Jest jedynym artystą na Śląsku który tak w obszernej formie czerpie z bogatej spuścizny przodków , nagrał do tej pory dwie płyty ,,Makaron po Śląsku” 2008 r. i ,,Bez owijania w bawełnę” 2010 r., obecnie trwają prace na trzecią płytą . Nagrodzony 2009 roku prestiżową nagrodą Prezydenta Miasta Bytomia w Dziedzinie Kultury ,"Muza” 2009 r. W 2012 roku wystąpił na Przystanku Woodstock na scenie folkowej, a od 2007 roku zagrał łącznie około pół tysiąca koncertów na festiwalach bluesowych jazzowych , folkowych i w klubach. ?W 2018 r. zasiadał w jury Rawa Blues Festival. 

Ryszard "Ricko" Rajca to muzyk zaangażowany w wiele projektów zarówno estradowych jak i studyjnych. Współzałożyciel zespołu Ścigani, z którym nagrał trzy długogrające płyty: „Nigdy więcej bluesa”; „Bez hamulców”; ”Spiritus Movens”. Laureat wielu muzycznych nagród i wyróżnień. Swoją pasję przekłada nie tylko na współpracę z różnymi artystami (Dżu Dżu, Studio Sztama…), ale i na organizowanie przedsięwzięć o charakterze popularyzatorskim i edukacyjnym. Często uczestniczy oraz prowadzi warsztaty i Jam Sessions z różnymi muzykami na Śląsku. Współpracował i współpracuje z takimi Artystami jak: Ścigani (Rock), Studio Sztama (Hip hop, Funk), Marek Makaron (Delta, Blues), Marcin Copik (Funk), DżuDżu (pop,rock), Corinn (Progressive,Rock), Andrzej „Papa” Gonzo - Gang Olsena (Rock and Roll,Rhythm and blues,Pop). 

Andrzej Krupa saksofonista. Najbardziej aktywny był na przełomie lat siedemdziesiątych i osiemdziesiątych. Grał z wieloma wielkimi muzykami w Polsce i zagranicą, był członkiem zespołu Radia Opole i zespołu „No Smoking”. Grywał w latach z takimi muzykami jak Andrzej Olejniczak, Andrzej Rosiewicz, czy Andrzej Zaucha. 

Do posłuchania i obejrzenia: 

https://youtu.be/vYr8CXk1pMc

Dodatkowe atrakcje: 

Podczas koncertu rozlosujemy gadżety fundacji BluesOpole (koszulkę, czapkę lub miniaturową replikę gitary Gibson). 
W czasie wydarzenia będzie można zakupić płyty wykonawców. 
Po koncercie obowiązkowo foto z artystami. 

Partnerzy: 
http://www.advertstudio.com.pl 
http://www.eventhostel.pl 
http://www.radioemiter.pl 
http://www.radiosygnaly.pl 
http://www.profil.pl

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018