Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

51c274e61a1d5001f6f49b747b449fc8.jpg

Manfredi &Johnson to niecodzienne połączenie brudnego bluesa z Delty oraz nowatorskiego spojrzenia na dźwięki. W swojej muzyce duet przenosi słuchaczy prosto z pola bawełny na brudne ulice Chicago. Niepowtarzalna energia na koncertach, oryginalne kompozycje niepozbawione twórczych improwizacji. Aranżacje zaskakujące publiczność oraz samych twórców.
Poznali się w roku 2011 przy okazji Rawa Blues Festiwalu. W roku 2014 spotkali się po raz drugi i postanowili poświęcić się temu, co lubią robić najbardziej. W 2014 roku zadebiutowali na festiwalu Blues nad Bobrem zdobywając nagrodę za
najciekawsze wykonanie utworu Tadeusza Nalepy.
Po blisko trzech latach wspólnego grania, wydali swoją debiutancką płytę zatytułowaną „Bright and Brave”, która miała premierę w kwietniu 2017 roku.
Na krążku znajduje się dziesięć utworów, w tym osiem własnych kompozycji, jeden cover i jeden standard w nietypowej aranżacji. Całość utrzymana w klimatach akustycznych, około-bluesowych, jednak dalekich od typowego rozumienia tego gatunku. Mieszanka klimatów z delty Missisipi, więziennego bluesa, brzmień prosto z Chicago z odrobiną cygańskiego jazzu z Francji. To wszystko w charakterystycznym dla wrocławskiego duetu stylu.

Do posłuchania:
https://soundcloud.com/manfredi-johnson

Do obejrzenia:
https://youtu.be/BVEERDhIyfo

Strona internetowa muzyków:
https://www.facebook.com/johnsonandmanfredi

Sponsorzy koncertu:
http://www.advertstudio.com.pl
http://www.profil.pl
http://www.eventhostel.pl

Partnerzy medialni:
http://www.bluescity.pl
http://www.radiosygnaly.pl
http://www.radioemiter.pl
http://www.inopole.pl

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018