Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

92bb1f4330e56c123881649aeb477cbe.jpg

Dyrektor Muzeum Ziemi Prudnickiej zaprasza na otwarcie wystawy ręcznie malowanej porcelany opolskiej, które odbędzie się 11 maja 2018 roku o godzinie 18:00 w budynku Centrum Tradycji Tkackich, przy ul. Królowej Jadwigi 23.

Na ekspozycji będzie można podziwiać kunsztownie zdobione, wielobarwne oraz jednokolorowe komplety obiadowe i śniadaniowe, wazony, filiżanki i inne rozmaite formy. Opolska porcelana dzięki swojej praktyczności oraz pięknym zdobieniom ornamentami roślinnymi, przeniesionymi z charakterystycznych dla regionu kroszonek, stała się jednym z najbardziej rozpoznawalnych i pożądanych wytworów regionalnych.

Otwarcie wystawy będzie połączone z ciekawym pokazem malowania motywów  opolskich na żywo, prowadzony przez twórczynię ludową Agnieszkę Okos.

Ekspozycję bedzie można oglądać do 22 czerwca 2018 r.

Wystawa ze zbiorów Muzeum Wsi Opolskiej w Opolu.

Ewa Giemza

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018