Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

f73c1075c898064add1c252c3f346d77.jpg

Koncert: Adam Kulisz Trio. 

Bilety 30 zł przedsprzedaż  / 40 zł w dniu koncertu.

Bilety do nabycia na stronie: 

https://www.kupbilet.pl  lub w Dworku Artystycznym w Opolu


Wystąpią:

- Piotr Rożankowski - kontrabas

- Tomasz Kwiatkowski - perkusja

- Adam Kulisz - śpiew i gitara


Piotr Rożankowski kontrabasista i gitarzysta basowy, posiadający wieloletnie doświadczenie zdobyte na scenie jazzowej i bluesowej.

Występował z szeregiem zespołów: rockowych, punkowych, bluesowych, jazzowych, a nawet piosenki religijnej. W 1998 roku zaczął grać z bluesowym zespołem „Honky Tonk”, z którym nie rozstawał się przez ok. 10 lat. Od 2001r. współpracował z dixielandowym zespołem „Daily Jazz Combo”, rok później nagrał pamiątkową płytę w związku z 25-leciem istnienia zespołu. W czerwcu 2009 powstała formacja Kajetan Drozd Acoustic Trio. W krótkim czasie zostali laureatami Polish Blues Challenge 2010 i półfinalistami International Blues Challenge 2011 (Memphis, USA ).

Od 2014 roku na stanowisku kontrabasisty Piotr Rożankowski, który zastapił Mariusza Maksymowicza.

Tom Kwiatkowski ur.1970 Bytom perkusista, pedagog, arteterapeuta.

Od piętnastego roku życia związany ze środowiskiem śląskich muzyków bluesowych. 

Zadebiutował z laureatami Rawy Blues Festival :z zespołem Zbig Band (1988) i Szafa Gra (1994)

W 1995 r. zastąpił perkusistę Zbyszka Szczerbińskiego(Dżem) w zespole Gang Olsena

Współpracował z Katarzyną Gaertner ,Karin Stanek, A.Urnym & Chuligani, M.Korczyńskim Sounds Good,Louise Klixbull (USA) Śląski Teatr Tańca.

Od 2004-2016 grał z Sebastianem Riedelem w Cree. Gra w Blues Power z Januszem Niekraszem (TSA), Ornette Stępień(OZ) oraz z Adamem Kuliszem w Kulisz Trio i z Kazikiem Pabiaszem.

Adam Kulisz pseud. Coolish (ur. 1966) – śląski wokalista, gitarzysta, kompozytor, autor tekstów. Jeden z najbardziej twórczych wykonawców z kręgu polskiego bluesa.

Muzyk autor, kompozytor, obecny na polskiej scenie od 30 lat.

W ostatniej dekadzie sześciokrotnie wybierany najlepszym polskim bluesowym wokalistą w ankiecie Blues Top.

W swoim dorobku ma dziewięć płyt długogrających, na których zawarł ponad 60 swoich autorskich kompozycji (blues, boogie, rock, ballady). Wraz ze swymi projektami wystąpił na największych polskich festiwalach bluesowych Ma za sobą setki zagranych koncertów klubowych i plenerowych.

Muzyka Kulisza gościła na antenie TV oraz polskiego radia (program III) w audycjach Wojciecha Manna, Jana Chojnackiego, Piotra Barona oraz wielu innych stacjach radiowych w audycjach autorskich. Występował również wraz z Kulisz Trio na największym Irlandzkim festiwalu bluesowym – Monaghan Blues Festival, Niemieckim Baltic Blues Fest, Novara Street Fest - Włochy, oraz w Czechach i na Słowacji a także reprezentował Polskę wraz z Michałem Kielakiem na Baltic Blues Chellenge w 2009.Najlepszy polski wokalista bluesowy w ankiecie Blues Top czasopisma Twój Blues - 2006, 2007, 2009, 2011,2014, 2016.


Do posłuchania i obejrzenia:

https://youtu.be/UYWu7r0VXu0


Strony internetowe zespołu:

https://www.facebook.com/pg/coolish66

http://www.kulisz.pl


Organizatorzy koncertu:

-Fundacja BluesOpole

https://www.facebook.com/BluesOpole

http://www.Bluesopole.pl

-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)

https://www.facebook.com/dworekpubopole

http://www.dworek-opole.pl


Partnerzy:

http://www.advertstudio.com.pl

http://www.eventhostel.pl

http://www.radioemiter.pl

http://www.radiosygnaly.pl

http://www.profil.pl


Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018