Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

51ec08c8077f504eac15681902b155f0.jpg

W czwartek 02.05.2019 r. o godz. 19:00 
wystąpi w Dworku Artystycznym: 
Zdrowa Woda
 

Bilety 35 zł przedsprzedaż / 45 zł w dniu koncertu. 

Bilety do nabycia na stronie: 
https://www.kupbilet.pl/kultura/koncert/cr1067 lub w Dworku Artystycznym w Opolu 

Skład zespołu: 
– Marek Modrzejewski – wokal 
– Sławek Małecki – gitara 
– Sławek Jagas – gitara basowa 
– Krzysztof Baranowicz – organy hammonda,piano, harmonijka 
– Dawid Leszczyk – perkusja 

Po przeszło ośmiu latach aktywnej działalności koncertowej zespół doczekał się pierwszego wydania albumu na krążku CD „ZDROWA WODA„, którego premiera miała miejsce 2 września 1996 roku. Na płycie znalazły się największe przeboje grupy takie jak: „Piwo”, „Częstochowa ’77”, czy ballady: „Kochaj mnie, kochaj” i „Tyle chciałbym ci powiedzieć. Od stycznia 1997 Zdrowa Woda występuje w nowym składzie. Do zespołu dołączył trzeci gitarzysta, Partyzant, który jeszcze do niedawna grał w zespole Dżem. To wydarzenie wpłynęło znacząco na oblicze zespołu. Od tego czasu mamy do czynienia z dużo potężniejszym, pełniejszym brzmieniem, a znakomita współpraca Partyzanta z duetem Małecki – Modrzejewski pozwala na zachowanie harmonii i stylistyki Zdrowej Wody. 

Do posłuchania i obejrzenia: 

 

W lutym 1997 roku, jako jedyny zespół bluesowy w Polsce, grupa otrzymała Nominację do Fryderyka ’96 w kategorii „Muzyka Tradycji i Źródeł”. Gitarowy Top’97 – plebiscyt czytelników „Gitara i Bas”: najlepsza płyta gitarowa – blues: Zdrowa Woda „Zdrowa Woda” – 5. Miejsce, najlepszy basista – blues: Sławek Jagas. Nominacja do nagrody „Talent 2000″w kategorii „Ambasador regionu” (Kujawsko-Pomorskiego) za płytę „Dziwne myśli”. 

W maju 1997 Sławek Małecki i Marek Modrzejewski skomponowali utwór pt. „Nie bój się miłości” a grudniu 1997r. w studiu Winicjusza Chrósta (dawnego gitarzysty Breakoutu) w Sulejówku Zdrowa Woda nagrała materiał na swoją drugą płytę – „NIE BÓJ SIĘ MIŁOŚCI”. Premiera albumu odbyła się 14 lutego 1998 roku (z okazji Walentynek). Ciekawostką na płycie są zaproszeni goście w osobach Pawła Bergera / Dżem (instrumenty klawiszowe), Sławka Wierzcholskiego / Nocna Zmiana Bluesa (harmonijka ustna) i Tomka Kamińskiego / Bractwo (skrzypce). W listopadzie i grudniu 1999 r. ponownie u Winka Chrósta w Sulejówku zespół nagrał nową płytę pt. „DZIWNE MYŚLI”, której premiera odbyła się 29 maja 2000r. 
17 października 2005r ukazała się nowa płyta zespołu pt. „MIĘDZY MĘŻCZYZNĄ A KOBIETĄ”. Krążek ten zawiera 14 zdecydowanie gitarowych, mocno brzmiących kompozycji, choć nie zabrakło tu miejsca na oddech balladowy. Pojawili się również specjalnie zaproszeni na sesję nagraniową goście. W dwóch kompozycjach („Kochaj mnie tak” i „Czułości trzeba nam”) na instrumentach klawiszowych zagrał Artur Grudziński, Sławek Wierzcholski (harmonijka ustna w „Nie ufam politykom) oraz Bogdan Rypina (harmonijka ustna w utworze „Dumna”) Ciekawostką jest z pewnością fakt, że obok tekstów traktujących o sprawach damsko męskich, po raz pierwszy pojawiają się fragmenty o charakterze publicystycznym, piętnującym rzeczywistość naszego kraju ( „Idzie kryzys”, „Nie ufam politykom” czy „W pobliżu biedy” ). 

W roku 2010 zostaje zakończona praca nad kolejna płytą zespołu. Płyta powstała w studiu Mariusza Ziemby i nosi tytuł „Policz czas”. W tym samym roku zostaje wypuszczonych 500 szt. „Policz czas” w wersji limitowanej. Oficjalnie płyta „Policz czas” doczekała się premiery w sierpniu 2012 roku. 
Zespół pracował nad nową płytą w studio Polskiego Radia Łódź, którą agencja MJM wydała w kwietniu 2016 roku. Rok 2016 to rok promocji najnowszego krążka. 

Muzyka zespołu łączy w sobie elementy czystego bluesa z ostrymi rockowymi riffami. Połączenie granego żywiołowo rocka i bluesa, a także komunikatywnych i ironicznych tekstów (po polsku) – sprawia, że zespół jest entuzjastycznie odbierany zarówno przez młodych fanów (nastolatków), 20- i 30- latków, jak i dojrzałych koneserów muzyki (nawet 40- i 50- latków). 

Strony internetowe zespołu: 
https://www.facebook.com/ZdrowaWoda 
http://www.zdrowawodaband.pl 

Organizatorzy koncertu: 
-Fundacja BluesOpole 
https://www.facebook.com/BluesOpole 
http://www.bluesopole.pl 
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek) 
https://www.facebook.com/dworekpubopole 
http://www.dworek-opole.pl 

Partnerzy: 
http://www.advertstudio.com.pl 
http://www.eventhostel.pl 
http://www.radioemiter.pl 
http://www.radiosygnaly.pl 
http://www.profil.pl 
http://www.prorock.eu

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018