Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

240acb98fe9fd783d4e477007298f120.jpg

Yellow Horse 

Bilety 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu. 

Bilety do nabycia na stronie: 
https://www.kupbilet.pl/kultura/koncert/cr1060 
lub w Dworku Artystycznym w Opolu. 

Skład zespołu: 
- Dominik Cynar - gitara 
- Paweł Soja - bas, wokal 
- Mateusz Krupiński - perkusja 

Yellow Horse to trio akustyczne, które swą twórczością nawiązuje głównie do niezwykle klimatycznej muzyki lat 60’, 70’ i 80’. Ich aranżacje to połączenie southern rock’a, teksańskiego country i rock&roll’a, z domieszką rodzimych, bieszczadzkich brzmień. Inspiracją do stworzenia tak barwnej kompozycji były m.in. takie sławy jak: Creedence Clearwater Revival, The Doors, Neli Young, Tom Petty, Bob Dylan, Bryan Adams, Johnny Winter, Tadeusz Nalepa, Rolling Stones, Led Zeppelin, Lynyrd Skynyrd i wielu innych. Dlatego też w hołdzie powyższym legendom Yellow Horse wykonuje na koncertach cover’y ich największych hitów, oczywiście w swoim niepowtarzalnym stylu. 

Założycielami zespołu są jego obecni członkowie, czyli Paweł Soja (wokal i bas), Dominik Cynar (gitara akustyczna) oraz Mateusz Krupiński (perkusjonalia). Warto dodać, że Paweł i Dominik na co dzień grają również w Steel Velvet, a Mateusz w Ciryam. Obydwa zespoły prezentują znacznie inny rodzaj muzyki, toteż panowie od dawna nosili się z zamiarem stworzenia akustycznego projektu, który byłby odzwierciedleniem ich wspólnego zamiłowania do vintage’owych dźwięków z tamtej epoki. I tak oto w 2016 roku ich marzenia przybrały postać Yellow Horse. Aktualnie zespół intensywnie koncertuje po całej Polsce i nagrywa nowy album, który ukaże się w czerwcu 2018. Warto dodać, że zespól koncertował m.in. w Paryżu, supportował takich dinozaurów rocka jak The Animals, a w tym roku wystąpi na największym festiwalu country w Polsce – Międzynarodowy Piknik Country & Folk w Mrągowie 2018. 

Strona internetowa wykonawcy: 
https://www.facebook.com/yellowhorse.band 

Dodatkowe atrakcje podczas koncertu: 
Podczas koncertu rozlosujemy gadżety fundacji BluesOpole (koszulkę, czapkę lub miniaturową replikę gitary Gibson). 
Po koncercie obowiązkowo foto z artystami. 

Organizatorzy koncertu: 
-Fundacja BluesOpole 
https://www.facebook.com/BluesOpole 
http://www.bluesopole.pl 
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek) 
https://www.facebook.com/dworekpubopole 
http://www.dworek-opole.pl 

Partnerzy: 
http://www.advertstudio.com.pl 
http://www.eventhostel.pl 
http://www.radioemiter.pl 
http://www.radiosygnaly.pl 
http://www.profil.pl

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018