Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

49b387880419dd7a7b8912df04c79f95.jpg

Voda to trio rockowe założone w 2014 roku w Krakowie z inicjatywy Radka Kopcia i Łukasza Piekarniaka. Twórczość zespołu łączy fascynacje latami 70tymi z pozornie odległymi gatunkami muzycznymi takimi jak jazz czy funk. W październiku 2015, w składzie Radek Kopeć gitara/wokal, Michał Marzec bas i Piotr Skrzyński perkusja, powstaje debiutancki album Onerare (łac. przeciążenie), którego ukazanie zwiastuje we wrześniu singiel/video "Tame the Time".

Premiera płyty ma miejsce 15 października, krążek zostaje wydany przez niezależną wytwórnię Aedificium, gośćmi specjalnymi płyty są Magda Bożyk śpiew, Ada Kwaśniewicz skrzypce oraz Marcin Dyjak harmonijka. Parę miesięcy po wydaniu Onerare powstaje video do kolejnego utworu "S.O.S." Płycie Onerare towarzyszyła intensywna trasa koncertowa, która objęła 70 koncertów w Polsce, Czechach, na Słowacji czy w Niemczech. Album zbiera do dziś pochlebne recenzje w wielu magazynach muzycznych np Teraz Rock, Magazyn Gitarzysta czy Art Rock Pl. Latem 2017 zmienia się skład zespołu, nowym perkusistą zostaje Michał Obrok, a basistą Dawid Wołczasty.

We wrześniu Voda jedzie w pierwszą trasę w nowym składzie i od tej pory przygotowuje się intensywnie do nagrania drugiego albumu. Najnowsze kompozycje możemy usłyszeć na koncertach Vody.

Strony internetowe zespołu:
http://www.vodatrio.pl
https://www.facebook.com/vodatrio

Do posłuchania i obejrzenia:

https://youtu.be/1v6VHtD2c3c

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018