Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

039256bf81f551f7486beef58fdb72df.jpg

Stanley Breckenridge & His Boys feat. Marcin Dyjak

Wystąpią:

  • Stanley Breckenridge – wokal, piano
  • Tolek Lisiecki (JBBO) – kontrabas
  • Wiesław Jamioł (JBBO) – perkusja
  • Marcin Dyjak – harmonijka ustna

 

Stanley Breckenridge – amerykański pianista bluesowy i jazzowy, wybitny wokalista, najwyższej próby kompozytor. Autor bestsellerów "Popular Music in America" i "African American Music for Everyone". Występował z takimi gwiazdami jak Nancy Sinatra, John Trevolta, Bill Cosby, Mahalia Jackson, Jerry Lewis.Charyzmatyczny, porywający, uwodzący publiczność swym czarem – jeden z największych mistrzów bluesa.

Stanley Breckenridge jest doktorem muzykologii i wykładowcą na Wydziale Studiów Afro-Amerykańskich na Kalifornijskim Uniwersytecie Stanowym w Fullerton. Wykładał też na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej i na Uniwersytecie Jagiellońskim. Występował solo i z innymi muzykami w licznych krajach Europy, Japonii i w USA. Wydał dziewięć albumów muzycznych.

Towarzyszyć mu będą wspaniali muzycy, na co dzień związani z najlepszym polskim zespołem jazzu tradycyjnego – Jazz Band Ball Orchestra oraz gościnnie grający na harmonijce ustnej Marcin Dyjak.

Marcin Dyjak to muzyk grający na harmonijka ustnych, muzyk sesyjny, nauczyciel gry. Jego styl gry zdecydowanie łamie dotychczasowe stereotypy dotyczące harmonijki ustnej. Zaawansowane techniki gry, pozwalają na wszechstronne oraz różnorodne zastosowanie tego niepozornego instrumentu. Dotychczasowe osiągnięcia, to m.in indywidualne nagrody: World Harmonica Festiwal (2013), Harmonica Bridge (2008, 2007), Wielki Ogień (2010), Bluesroads (2010). Wielokrotnie występował m.in z takimi artystami jak: John Lee Hooker Jr., Jarosław Śmietana, Marek Raduli, Grażyna Łobaszewska; z zespołami Daddy’s Cash, Oddział Zamknięty, Piotr Nalepa Breakout Tour.

Filharmonia Opolska w sezonie artystycznym 2018/2019 organizuje, przy współpracy z Fundacją BLUESOPOLE, nowy cykl koncertów klubowych promujących blues i jazz. Koncerty, pod wspólnym hasłem „Blues jest w FO.rmie”, będą odbywały się raz w miesiącu. 

Bo przecież blues i jazz są ze sobą muzycznie i historycznie połączone... 

Bo przecież cała współczesna muzyka rozrywkowa pochodzi od bluesa... :)

Ideą koncertów jest propagowanie wśród mieszkańców Opola i regionu muzyki zaliczanej do niszowej, w wykonaniu wybitnych instrumentalistów i wokalistów uprawiających te gatunki muzyczne.

 

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera

  • https://www.facebook.com/filharmoniaopolska/
  • https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/blues-jest-w-fo-rmie-stanley-breckenridge-his-boys-feat-marcin-dyjak/

 

Fundacja BLUESOPOLE

  • https://www.facebook.com/BluesOpole
  • https://www.bluesopole.pl

 

Sprzedaż prowadzi kasa biletowa Filharmonii Opolskiej.
Bilety dostępne również na stronie:
https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/blues-jest-w-fo-rmie-stanley-breckenridge-his-boys-feat-marcin-dyjak/

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018