Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

0d04217b9992b2086c79c05166320036.jpg

Bilety 20 zł przedsprzedaż / 25 zł w dniu koncertu.
Bilety do nabycia na stronie: 
https://www.kupbilet.pl lub w Dworku Artystycznym w Opolu.

Skład zespolu:
– Rich Badowski – harmonijka/gitara/wokal
– Jurek Kaczanowski – gitara
– Pawel Myszyński – gitara basowa
– Przemysław Niemiec – perkusja

Rich Badowski urodził 30 Listopada 1959 w New Britain w stanie Connecticut. Miasto znane z dużej Polonii. W 1970 roku Rich wyemigrował razem z rodzicami do Polski i osiedlił się na Opolszczyźnie (Niemodlin). Po śmierci Ojca on wraz z rodzina wrócił do USA we Wrześniu 
1981 roku i tam już pozostał na stale. Był zainteresowany muzyka od wczesnych lat swego dzieciństwa. Jego Ojciec grał na harmonijce ustnej a wujek grał na banjo. Miłość do bluesa zrodziła się po zakupieniu pierwszej harmonijki. Odłożył gitarę w kat i zaczął koncentrować sie się udoskonaleniu swoich umiejętności na harmonijce. Gdy lata upływały Rich stal się pożądanym instrumentalista w lokalnych zespołach bluesowych. 
Nagrywał z legendarnymi bluesmanami Sonny Rhodes, Eddie Kirkland i Johnny Rawls dla JSP Records. Występował w klubach bluesowych, restauracjach, kawiarniach, festiwalach i Kasyna Indiańskie.

Wielokrotny finalista w konkursach bluesowych organizowane przez Stowarzyszenie Bluesowe Stanu Connecticut (CTBS). W 2012 jego zespól The Rich Badowski Blues Band reprezentuje CTBS na Międzynarodowym Konkursie Bluesowym (IBC) w Memphis, TN. W 2014 przyłącza sie do zespołu EasyBaby i pełni funkcje ich stałego harmonijkarza. W 2017 EasyBaby wygrywa finał w stanowym konkursie bluesowym i Rich ponownie jedzie do Memphis,TN na IBC w Styczniu 2018. 
Jako harmonijkarz, Rich nie tylko pokrywa bluesa, ale również szeroka gamę innych stylów muzycznych jak jazz, folk, country, americana, funk, rock & roll i muzykę klasyczna. W Styczniu 2019 Rich Badowski Blues Band wydal swoja debiutowa płytkę pod tytułem „It’s About Time „. Rich to „Showman” z wielkim poczuciem humoru. Mówi po Polsku z lekkim akcentem, ale jest bardzo dumny z swoich Polskich korzeni.

Strony internetowe wykonawcy: 
www.rich-badowski.squarespace.com
www.facebook.com/RichBadowskiBluesBand

Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
https://www.facebook.com/BluesOpole
http://www.Bluesopole.pl
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
https://www.facebook.com/dworekpubopole
http://www.dworek-opole.pl

Partnerzy:
http://www.advertstudio.com.pl
http://www.eventhostel.pl
http://www.radioemiter.pl
http://www.radiosygnaly.pl
http://www.profil.pl


Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018