Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

8d3c65e8143531efb0efb12d7456a669.jpg

KSW 4 Blues. 

Bilety 25 zł przedsprzedaż / 30 zł w dniu koncertu. 
Bilety do nabycia na stronie: https://www.kupbilet.pl/kultura/koncert/cr1079 
lub Dworku Artystycznym w Opolu. 

Skład zespołu: 
- Chiro vel Kundel – vocal, gitara 
- Tomasz „Srockers” Sroka – instrumenty perkusyjne 
- Krzysztof Wydro – harmonijka ustna 

Grupa przedstawia własne kompozycje śpiewane po Polsku, gdzie poetyckie teksty splatają się w opowieść o życiu, miłości i kobietach. Utwory zespołu można określić jako szeroko pojętą ambitną muzykę bluesową. 

Do głównych osiągnięć grupy zaliczają się przede wszystkim: 
- Nagroda Główna na Rawa Blues Festiwal 2018. 
- Nagroda Publiczności na festiwalu „Las, Woda i Blues 2016. 
- Wyróżnienie na festiwalu „Blues na Siewierskim Zamku”. 
- Odkrycie Roku w ankiecie kwartalnika Twój Blues. 
- Wysokie pozycje w kategoriach Debiut roku, Płyta Roku, Najlepszy Zespół w ankietach organizowanych przez strony internetowe o tematyce bluesowej. 
- Wyróżnienie na festiwalu Kwiaty Na Kamieniach 2018. 
- Wydali własnym nakładem dwie płyty „Kundel” 2016 oraz „ŻYĆ ALBO RZYĆ” 2017, obie zyskały bardzo pochlebne recenzje. Kwartalnik Twój Blues w numerze lato 2017 zamieścił obszerny wywiad z nimi oraz dołączył specjalną płytę „Rarytasy” dostępną tylko dla prenumeratorów. 

Grali na festiwalach w kraju i za granicą m.in. : 
- Rawa Blues Festiwal. 
- Blues na Siewierskim Zamku. 
- Olsztyńskie Noce Bluesowe. 
- Las&Woda i Blues. 
- Białostocka Jesień z bluesem. 
- Front Porch Blues czyli Lauba Pełno Bluesa. 
- Whisky & Fazole (Czechy). 

Rafał Chirowski – gliwiczanin, z wykształcenia i zawodu DJ oraz prezenter radiowy. Aktualnie można go usłyszeć w radiu CCM. Muzykuje w sposób, w jaki czynili to dawni amerykańscy pieśniarze – z gitarą pod pachą odwiedza różne miejsca, często spontanicznie dołączając do spotkanych przypadkowo muzyków.Kompozycje, których stylistyka mocno osadzona jest w muzyce południa Stanów Zjednoczonych, są prostymi i nierzadko bardzo osobistymi tekstami autorstwa samego artysty. 

Tomasz Sroka – muzyk, perkusista. Swoją przygodę z perkusją rozpoczął w 2002 roku. Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Dąbrowie Górniczej. Nauka w klasie Henryka Kierskiego dała mu solidne podstawy do dalszego rozwoju swojego talentu. Porusza się w wielu gatunkach muzycznych od Rocka po Jazz pozostając otwartym na nowoczesne gatunki muzyczne. Brał udział w warsztatach i kursach prowadzonych m.in. przez Bernarda Maselego, Cezarego Konrada, Nippy’ego Noya. W swojej twórczości stawia przede wszystkim na otwartość oraz autentyczność. 

Krzysztof Wydro – człowiek grający na harmonijce zwany dalej harmonijkarzem. Swoją przygodę z muzyką rozpoczął w Szkole Muzycznej ucząc się gry na gitarze klasycznej. Gra na gitarze slide oraz flecie prostym. W październiku 2015 zagrał gościnnie w Teatrze Nowym w Zabrzu z zespołem Highway. Z tego wydarzenia zespół wydał płytę „Śląski Blues – koncert”. Wyróżniony w konkursie SOLO ŻYCIA 2016. Nominowany w kategorii Kultura do nagrody „Muzy 2016” – nagrody Prezydenta Bytomia. Współzałożyciel formacji – KSW 4 BLUES, która w kwietniu 2016 roku wydała płytę pn. „KUNDEL”. W 2017 roku ukazała się druga płyta KSW 4 BLUES „Żyć albo Rzyć”Popularyzator bluesa – Pomysłodawca i współorganizator festiwalu BLUES BANA Bytomski Tramwaj Bluesowy, który jeździ już od 2013 roku. 

Do posłuchania i obejrzenia: 
 

Strona internetowa zespołu: 
https://www.facebook.com/pg/ksw4blues 

Organizatorzy koncertu: 
-Fundacja BluesOpole 
https://www.facebook.com/BluesOpole 
http://www.Bluesopole.pl 
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek) 
https://www.facebook.com/dworekpubopole 
http://www.dworek-opole.pl 

Partnerzy: 
http://www.advertstudio.com.pl 
http://www.eventhostel.pl 
http://www.radioemiter.pl 
http://www.radiosygnaly.pl 
http://www.profil.pl

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018