Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

b9fe5bb4477c70149be8d86d8d6f94bf.jpg

Koncert: Jan Gałach Band - „Blues jest w FO.rmie”

Wstęp 25 zł. Bilety na stronie: http://bilety.filharmonia.opole.pl 
lub w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej. 

Jedyny zespół w Polsce grający na stałe z dwiema perkusjami. The Jan Gałach Band powstał z inicjatywy lidera zespołu Jana Gałacha. 

Tworzący go muzycy to doświadczeni instrumentaliści: 

Jan Gałach – skrzypce; 
Karolina Cygonek – wokal; 
Paweł Szuszkiewicz – gitara; 
Marek Idzik – bas; 
Jakub Jantos – perkusja; 
Max Ziobro – perkusja. 

Jan Gałach Band nie daje się zamknąć w jednym gatunku, to zespół który stał się objawieniem polskiej sceny bluesowej, ale równie umiejętnie manewruje wokół rocka, country, fusion czy folku. JGB gra bluesa na swoich warunkach i w swoim niepowtarzalnym stylu. 

Zespół nie stroni od improwizacji, przez co utwory przedstawiane na koncertach tworzą prawdziwy kolaż dźwiękowy i sprawiają, że każdy występ zespołu jest inny i niepowtarzalny. Fascynacja takimi wykonawcami, jak The Allman Brothers Band, Derek Trucks Band, Mahavishnu Orchestra czy Billy Cobhan przywołuje ducha muzyki pierwszej połowy lat 70-tych. Występy na żywo mogą kojarzyć się także z twórczością ! amerykańskich jam bandów. Zespół zagrał na największych festiwalach w Polsce m.in. Suwałki Blues Festiwal, Rawa Blues, Blues Express, Las Woda i Blues czy Bies Czad Blues gdzie Jan Gałach i Marek Kobus są organizatorami tych bieszczadzkich spotkań. 

W ankiecie czytelników kwartalnika „Twój Blues” wybrany „Zespołem Roku” w 2013 oraz 2017. 

Jan Gałach od wielu lat jest uważany za najlepszego młodego elektrycznego skrzypka w polskim bluesie. Już od kilku lat jest nagradzany tytułem najlepszego multiinstrumentalisty wg magazynu „Twój blues”. Koncerty muzyka czy to z jego autorskim projektem, czy w ramach gościnnych występów są zawsze połączeniem niebywałego talentu, olbrzymiego profesjonalizmu i prawdziwej pasji. 

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera
 
https://www.facebook.com/filharmoniaopolska 
https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/blues-jest-w-fo-rmie-jan-galach-band 

Fundacja BLUESOPOLE 
https://www.facebook.com/BluesOpole 
https://www.bluesopole.pl

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018