Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

34853f9ac4a8e6770b52af5d5f6819a2.jpg

O ZESPOLE:
Zespół powstał w sierpniu 2015 roku pod nazwą Bluźnierca. W czerwcu 2018 roku zespół zmienił nazwę na Indigo Child. Od samego początku skład skupiał się na muzyce autorskiej, inspirując się „starym rockiem”, a także czerpiąc pomysły z muzyki blues oraz jazz. Największymi idolami wśród członków są takie formacje jak Led Zeppelin, Deep Purple czy SBB.

NAGRODY:
Przed powstaniem zespołu lider Indigo Child wygrał konkurs Młode Opole w 2012 r. (Jakub Kamiński wraz z innym składem - Painkiller). Nagroda została wręczona z rąk jury, w którym zasiadali: Paweł Kukiz, Krzysztof „Puma” Piasecki oraz Andrzej Czubiński. W nowym składzie wcale nie odpuszczono zdobywania kolejnych nagród, ponieważ zespół Indigo Child (wtedy jeszcze „bluźnierca”) wygrał dwie nagrody w konkursie muzycznym rock-time w 2018 r.:
-Nagrodę Główną XIV przeglądu
-Nagrodę Publiczności XIV przeglądu.
W jury rocktime zasiadali: Janusz Niekrasz, Mikołaj „Jaok” Janusz oraz Tomasz Wojtyłko.
„Ten zespół ma po prostu ciekawe rytmy, harmonie i gra dość skomplikowane rzeczy, co również mi się też bardzo podobało” ~Janusz Niekrasz.
„Ich wystąpienie było jednolite, pokazali własny styl, fajnie pracowały instrumenty (…)” ~Mikołaj „Jaok” Janusz.

OBECNIE:
Zespół aktualnie jest w końcowych fazach miksu debiutanckiego albumu, a w czerwcu wydał pierwszy utwór demo. Muzyków inspiruje szeroko rozumiana twórczość improwizowana z dużym naciskiem na indywidualizm (każdego z osobna), choć należy też wspomnieć, że nie brakuje utworów o sztywnej formie.

Strona internetowa zespołu:
https://www.facebook.com/IndigoChildOpole

Organizatorzy koncertu:
- Fundacja BluesOpole
https://www.facebook.com/BluesOpole
- Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
http://www.dworek-opole.pl

Partnerzy:
http://www.advertstudio.com.pl
http://www.inopole.pl
http://www.eventhostel.pl
http://www.radioemiter.pl
http://www.radiosygnaly.pl

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018