Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

a91994c377b7cb72f2668764dc882f00.jpg

Zapraszamy w sobotę 14 kwietnia 2019 r. godz. 18:00 na koncert: Ida Zalewska z cyklu „Blues jest w FO.rmie”- Scena klubowa Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera. 
Bilety 25 zł 

Bilety na stronie: http://bilety.filharmonia.opole.pl 
lub w kasie biletowej Filharmonii Opolskiej. 

Wystąpią: 
- Ida Zalewska – wokal 
- Mateusz Gawęda – fortepian 
- Michał Jaros – kontrabas 
- Patryk Dobosz – perkusja 

Ida Zalewska – wokalistka, autorka tekstów i muzyki. Na swoim koncie ma dwie płyty As sung by Billie Holiday i autorską Storytelling. Współpracowała z muzykami takimi jak: Janusz Muniak, Piotr Baron, Wojciech Pulcyn, Łukasz Żyta, Michał Tokaj, Sławek Wierzcholski, Kuba Płużek, i innymi. Artystka występowała na wielu festiwalach bluesowych i jazzowych w Polsce: Rawa Blues, Olsztyńskie Noce Bluesowe, Jimiway, Green Town of Jazz, Jazz w Ruinach, Tarnogórskie spotkania jazzowe, Jazzbląg i innych. W ankiecie JazzTop 2016 czasopisma Jazz Forum znalazła się w pierwszej 10 najlepszych polskich wokalistek jazzowych. 

Women to koncert, na który składają się najpiękniejsze, najbardziej energetyczne i poruszające piosenki „wokalistek wszechczasów”: Etty James, Billie Holiday, Arethy Franklin, Niny Simon, Nancy Wilson, Elli Fitzgerald, Tiny Turner, Whitney Houston i innych. 
Połączenie jazzu, bluesa i soulu, oryginalne, autorskie aranżacje, udział znakomitych muzyków jazzowych i subiektywne, osobiste opracowanie wokalne i interpretacyjne materiału, tworzą nową i niepowtarzalną jakość. „To taki projekt dla „inżynierów Mamoniów”, ale czy każdy z nas nie jest trochę „Mamoniem”? Lubimy piosenki, które już kiedyś słyszeliśmy, które z czymś nam się kojarzą i które nucimy pod nosem. To ryzykowne wziąć na warsztat utwory legendarnych artystek ale pomyślałam sobie: raz się żyje! W tym projekcie nie chodzi o wyścigi, sięganie pułapów, dorównywanie komukolwiek, to realizacja marzenia o zaśpiewaniu utworów, które od zawsze mnie porywały, poruszały emocje, zachwycały. Chcę zrobić to po swojemu, nadać im nowy kształt, sprawić że na chwile staną się „moje” a ja przez chwilę będę miała zaszczyt być ich częścią. 

Filharmonia Opolska w sezonie artystycznym 2018/2019 organizuje, przy współpracy z Fundacją BLUESOPOLE, nowy cykl koncertów klubowych promujących blues i jazz. Koncerty, pod wspólnym hasłem „Blues jest w FO.rmie”, będą odbywały się raz w miesiącu. 
Bo przecież blues i jazz są ze sobą muzycznie i historycznie połączone… 
Bo przecież cała współczesna muzyka rozrywkowa pochodzi od bluesa… 
Ideą koncertów jest propagowanie wśród mieszkańców Opola i regionu muzyki zaliczanej do niszowej, w wykonaniu wybitnych instrumentalistów i wokalistów uprawiających te gatunki muzyczne.
 

Filharmonia Opolska im. Józefa Elsnera 
https://www.facebook.com/filharmoniaopolska 
https://filharmonia.opole.pl/wydarzenia/blues-jest-w-fo-rmie-ida-zalewska-women/ 

Fundacja BLUESOPOLE 
https://www.facebook.com/BluesOpole 
https://www.bluesopole.pl

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018