Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

130b8b179e5c68bcfd25f3a1791d753a.jpg
FREE BLUES BAND!
Zespół używa oryginalnych organów Hammonda , na których gra - jako jedyna w Polsce przedstawicielka płci pięknej - Agnieszka Malcherek.

Skład zespołu:
- Andrzej Malcherek - guit. voc.
- Agnieszka Malcherek - hammond organ
- Mateusz Pawelec - bass guit.
- Dariusz Kamiński- drums

FREE BLUES BAND
Grupa bluesowa grająca juz ponad 40 lat muzykę pełną ekspresji, która łączy w sobie elementy rythm'n'bluesa, soul, funky i niektórych obszarów jazzu.

Założona przez braci Andrzeja i Mariana Malcherków w końcu 1979r. Na swym koncie ma tytuły laureatów z praktycznie wszystkich festiwali muzyki rockowej i bluesowej organizowanych w Polsce od 1983r.Poza bluesowym programem autorskim w repertuarze posiada także brawurowo wykonywanem utwory Deep Purple. Zespół używa oryginalnych organów Hammonda na , których gra jako jedyna w Polsce, przedstawicielka płci pięknej Agnieszka Malcherek.Zespól koncertował z Tadeuszem Nalepą od 1995 roku, a 3 ostatnie lata przed śmiercią Nalepy artysta koncertował tylko z Free Blues Band i to z FBB zagrał ostatni koncert w swoim zyciu 12 sierpnia 2006 roku w Trincu w Czechach.

Grali także z Taj Mahalem, Chrisem Farlowe ( Colosseum), Steve Morsem i Ianem Paice’m (Deep Purple) oraz Stanem Skibyim, L. Cichońskim, Carlosem Johsonem , Janem "Izba" Izbińskim czy też ze Sławkiem Wierzcholskim Otwierali koncerty Deep Purple, Johna Scofielda, Johna Mayala, The Animals , Scott’a Hendersona oraz Johnnego Wintera I TM Stevens’a. Poza tym regularnie od 26 lat w jeden z piątków każdego miesiąca dają koncert w firmowym klubie Free Blues Club w Szczecinie.

Do posłuchania i obejrzenia: 
https://youtu.be/1mjrrFj0ZYE

Strona internetowa artystów:
https://www.facebook.com/FreeBluesBand


Organizatorzy koncertu:
-Fundacja BluesOpole
https://www.facebook.com/BluesOpole
http://www.Bluesopole.pl
-Dworek Artystyczny (Z.U.H. Dworek)
https://www.facebook.com/dworekpubopole
http://www.dworek-opole.pl

Partnerzy:
http://www.advertstudio.com.pl
http://www.eventhostel.pl
http://www.radioemiter.pl
http://www.radiosygnaly.pl
http://www.profil.pl

Polecane wydarzenia

Projekt dofinansowany ze środków Województwa Opolskiego oraz Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura 2016-2018