Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

771f4a7845fcdf46cf62565afe80cfb8.jpg

W piątek po 15 niedzieli po święcie Trójcy Świętej 1577 roku pogrzebano żywcem i przebito kołkiem Ursulę Hammel, za morderstwo popełnione przez nią na jej dziecku, które trzykrotnie przebiła nożem.

 

Johannes Chrząszcz „Historia Miasta Prudnika na Górnym Śląsku”, 1912 r.

 

Artur Biernacki przywraca do życia zabitą przed wiekami czarownicę z Prudnika. W tej niezwykłej opowieści pełnej cierpienia i strachu, Ursula jawi się jako postać niejednoznaczna, ofiara zarówno własnych występków jak i ludzkiej podłości.

Oszczędna kolorystyka Oleksowa i bogata w detale, pełna dbałości o wierność historyczną kreska Biernackiego sprawiają, że Hexenberg idealnie wpasowuje się w nurt ponurej polskiej literatury grozy.

(Nota wydawcy, Okami 2017 r.)


Szczegóły publikacji:

  • Scenariusz: Artur Biernacki
  • Rysunek: Artur Biernacki
  • Kolor: Jakub Oleksów
  • Wydawnictwo: Okami
  • Rok wydania: 2017 r.

Książka przeznaczona dla osób powyżej 15 roku życia. 

Projekt dofinansowany ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Bardzo Młoda Kultura oraz Województwa Opolskiego