Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Przyjaciel zaklęty w dźwiękach

Laureat konkursu na realizację przedsięwzięć Eduko - Bardzo Młoda Kultura 2019-2021 - Opolskie w 2020 roku.

Wnioskodawca:

  • Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze oddział Ziemi Brzeskiej

Dofinansowanie:

  • 8.500,00 zł

Partnerzy:

  • Przedszkole Publiczne nr 5 w Brzegu;
  • Szkoła Podstawowa w Lubszy filia w Dobrzyniu;
  • Fundacja Fabryka Rytmu;
  • Pani Żanna Nowak

Opis projektu:

Warsztaty rytmiczno-ruchowe mające na celu rozwijanie w dzieciach wyczucia własnego ciała, eksperymentowania z nim i jego możliwościami (szczególnie akustycznymi), ćwiczeniu uważności w dostrzeganiu świata i współdziałania w grupie za pomocą (między innymi) nie werbalnych środków wyrazu, poszerzanie wiedzy o sobie, zachęcanie do twórczej postawy wobec świata i otwartego, koncepcyjnego myślenia.

Warsztaty bębniarskie mające na celu wzbudzić w uczestnikach poczucie sprawstwa i wspólnoty. Na tych zajęciach stworzymy dzieciom warunki do zarządzania swoimi emocjami i nauki dialogu . Poprzez wspólne granie przyczynimy się do kształtowania, kompetencji społecznych gdzie dziecko dąży do samoakceptacji, buduje pozytywny obraz samego siebie, potrafi rozładować napięcia emocjonalne, wyciszyć agresję i zmotywować do podejmowania nowych wyzwań. Prowadzący zaznajomi uczestników z zasadami grania na bębnie afrykańskim. Kolejne spotkania będą rozwijały umiejętność gry na instrumencie , a poprzez to również kompetencje społeczne. Warsztaty dla nauczycieli i animatorów - nauka lub doskonalenie gry na bębnach afrykańskich .Warsztaty odbędą się w plenerze, co wzmocni efekt dźwiękowy i wrażenie podejmowanych działań twórczych.

Miejsca realizacji:

Marszałek