Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Zjednoczeni w różnorodności

Projekt dofinansowany w Marszałkowskim konkursie grantowym "Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej"

Tytuł projektu: Zjednoczeni w różnorodności. I Chmielowicki Piknik Europejski

Wnioskodawca: Anna Pobóg-Lenartowicz/Towarzystwo Przyjaciół Chmielowic

Kwota: 4.200 zł

Miejsca Realizacji: Opole-Chmielowice, Moszna

Partnerzy:

  • Szkoła Podstawowa nr 30 w Opolu-Chmielowicach

Opis:

Projekt skierowany jest  do dzieci młodzieży w wieku od 6 do 15 lat oraz ich rodziców, opiekunów, zaangażowanych nauczycieli. W ramach zadania odbędą się  prelekcja i warsztaty na temat funkcjonowania Unii Europejskiej prowadzone przez młodzież, będącą jednocześnie specjalistami, którzy na co dzień realizują projekty unijne, skierowane do młodzieży. Ponadto dla uczestników zaplanowano  wycieczkę na Zamek w Mosznej, połączoną z warsztatami historycznymi oraz plenerem plastyczno-fotograficznym. Podsumowaniem realizacji projektu będzie I Chmielowicki Piknik Europejski, podczas którego odbędą się: konkursy artystyczne (piosenki, literacki, plastyczny, fotograficzny), prezentacje multimedialne na temat odnowionych z środków unijnych obiektów kultury w województwie opolskim, oraz europejski festiwal smaków (warsztaty kulinarne połączone z konkursem na najlepszą potrawę pochodzącą z krajów Unii). Ciekawą formą będą także warsztaty kulturowe prowadzone przez wolontariuszy z krajów Unii Europejskiej, oraz zawody sportowe. Będzie to też doskonała okazja do wypromowania osiągnięć i umiejętności uczniów, wspólnej zabawy i udziału w warsztatach, nawiązanie dialogu wielopokoleniowego.

 


Wydarzenie projektowe:

I Chmielowicki Piknik Europejski

25 maja 2019 r., godz. 15:00

Kompleks rekreacyjnym w Opolu-Chmielowicach,

ul. J. Gutenberga 8

 

 

Marszałek