Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Wędrujemy ścieżkami historii

Projekt dofinansowany w Marszałkowskim konkursie grantowym "Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej"

Tytuł projektu: Wędrujemy ścieżkami historii – dziedzictwo kulturowe naszego regionu

Wnioskodawca: Namysłowski Ośrodek Kultury

Kwota: 4.800 zł

Miejsca Realizacji: Namysłów, Wilków, Zagwiździe

Partnerzy:

  • Przedszkole Publiczne w Wilkowie,
  • Szkoła Podstawowa Nr 4 w Namysłowie,
  • Powiat Namysłowski,
  • Zespół Szkół Mechanicznych w Namysłowie.

Opis:

Projekt skierowany jest  do dzieci, młodzieży w wieku od 6 lat do 19 lat oraz ich rodziców, opiekunów i dorosłych. W ramach projektu najmłodsze dzieci wezmą udział w warsztatach edukacyjnych „Jak to z chlebem było” w Muzeum Techniki Młynarskiej w Namysłowie połączonych z degustacją wypieków piekarniczych, poznają również w trakcie wycieczki obiekty zrewitalizowane ze środków UE i najstarsze zabawki Ziemi Namysłowskiej, oraz wezmą udział w konkursie plastycznym  „Moja zabawka przyszłości”. Dla młodzieży ze szkoły podstawowej zorganizowane zostaną wykłady i warsztaty historyczne w Izbie Regionalnej i Muzeum Sztuki Młynarskiej oraz wycieczka objazdowa po zabytkach powiatu namysłowskiego.  Jednocześnie pracownicy promocji Starostwa Powiatowego  zaprezentują rezultaty projektu „Ochrona, promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji – część północna” zrealizowanego ze środków Unii Europejskiej. Zaplanowano także wycieczkę objazdową do miejscowości, w których realizowany był ww. projekt. Ponadto młodzieży szkół średnich zaprezentowane zostaną, także założenia programu ERASMUS. W ramach zadania młodzież skorzysta z lekcji żywej historii tj. „Historia hutnictwa żelaza na Opolszczyźnie”. Odbędzie się także zwiedzanie Zespołu Huty Żelaza w Zagwiździu oraz zabytków, które zostały zrewitalizowane w ramach środków Unii Europejskiej. Podsumowaniem powyższych działań  będzie film edukacyjny „Poznaj zabytki Namysłowa”.


Wydarzenie projektowe:

Wykład pt. „Poznajemy dziedzictwo kulturowo-sakralne powiatu namysłowskiego. Przydrożne kapliczki i obiekty przed i po rewitalizacji” w ramach projektu pn. „ Ochrona promocja i rozwój dziedzictwa kulturowego na obszarze Stobrawskiej Strefy Rehabilitacji i Rekreacji – część północna”

14 maja 2019 r., godz. 8.15

Starostwo Powiatowe w Namysłowie,
Plac Wolności 12a

Marszałek