Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Ja+europa=wolność

Projekt dofinansowany w Marszałkowskim konkursie grantowym "Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej"

Tytuł projektu: JA + EUROPA = WOLNOŚĆ spotkania międzypokoleniowe

Wnioskodawca: Katarzyna Juranek-Mazurczak

Kwota: 12.000 zł

Miejsca Realizacji: Kluczbork

Partnerzy:

  • "Fabryka Zmian”,
  • PSP nr 2 w Kluczborku,
  • J. Baran.

Opis:

Działania w ramach projektu podzielone zostały na bloki. Każdy z nich skierowany będzie  do kolejnej grupy wiekowej i dostosowany do jej specyfiki. Trwać będzie od 3-6 godz. Blok dla najmłodszych uczestników projektu skierowany jest dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym (5-8 lat). Rozpocznie się projekcją filmu "Basia". Zaplanowane są też warsztaty, prowadzone przez pedagoga metodami aktywnymi, na podstawie książki "Basia i wolność". Część skierowana do młodzieży szkolnej i jej opiekunów rozpocznie się projekcją filmu “Greenbook”, poruszającego tematykę tolerancji, wolności, szacunku do siebie i drugiego człowieka. Jego fabuła będzie podstawą do dyskusji w ramach spotkania moderowanego przez znawcę społecznych problemów w Europie (w myśl koncepcji “Żywa Książka”) oraz biblioterapeutę. Ponadto planuje się warsztaty oparte na refleksjach po projekcji filmu “Słodki koniec dnia”. Blok dedykowany młodzieży przewiduje też warsztaty streetartowe, w tym happening i warsztaty twórczości o tematyce społecznej oraz warsztaty artystyczne upamiętniające 15- lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej. Odbędzie się także spotkanie pt. „Spotkanie z Innym jako wyzwanie w edukacji międzykulturowej”, oraz szkolenie otwarte w formie prelekcji i warsztatów.


Wydarzenie projektowe:

Happening z elementami wspólnych działań streetartowych z okazji gminnych obchodów uroczystości wejścia Polski do Unii Europejskiej

18 maja 2019 r., godz. 14.00

Rynek Kluczborski

Marszałek