Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Europa to lubię

Projekt dofinansowany w Marszałkowskim konkursie grantowym "Opolskie EDUKO w 15-lecie obecności Województwa Opolskiego w Unii Europejskiej"

Tytuł projektu: Europa, to lubię!

Wnioskodawca: Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich

Kwota: 12.000 zł

Miejsca Realizacji: Strzelce Opolskie

Partnerzy:

  • Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich,
  • Centrum Tańca Linestudio Dagmara Nowak,
  • Powiat Strzelecki.

Opis:

Projekt zakłada organizację spotkania w formie panelu dyskusyjnego skierowanego do młodzieży ponadgimnazjalnej z terenu powiatu strzeleckiego, dotyczącego 15-lecia  obecności Polski w UE. Spotkanie, stanowiące główny element projektu podzielone zostanie na dwie części. W pierwszej z nich odbędzie się rozmowa z zaproszonymi gośćmi, którymi będą m.in. Conrado Moreno i Paolo Cozza. Tematem rozmowy będą przede wszystkim zmiany jakie zaobserwowano w podejściu Polaków do cudzoziemców, osiedlających się na terenie naszego kraju na przestrzeni ostatnich 15 lat członkostwa Polski w Unii Europejskiej. Ponadto zaproszeni goście przedstawią swoje spostrzeżenia na temat problemów i barier jakie napotykali na swojej drodze podczas adaptacji w naszym kraju. Artystycznym akcentem na zakończenie spotkania będą pokazy taneczne. Jednocześnie powstanie wystawa pt. „Młodzi na szlakach Europy”, ze zdjęć z wybranych miejsc Europy, które odwiedzili mieszkańcy powiatu strzeleckiego.


Wydarzenie projektowe:

„Polska oczami obcokrajowców – w 15- lecie wejścia Polski do Unii Europejskiej”
– panel dyskusyjny z udziałem Conrado Moreno i Paolo Cozza

20 maja 2019 r., godz. 11.00

Powiatowe Centrum Kultury w Strzelcach Opolskich

Marszałek