Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Wszystkie Trojaki Świata

Wszystkie Trojaki Świata, Domy Tańca, Flash Mob

Wnioskodawca:

  • Pani Ewa Kruszyna

Dofinansowanie:

  • 7.000,00 zł

Partnerzy:

  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Roszkowiacach,
  • Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa w Biskupicach,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Śląskich w Kostowie.

 

W projekcie wezmą udział uczniowie szkoły podstawowej, gimnazjum i średniej w wieku od 7 do 20 lat oraz ich opiekunowie, osoby dorosłe i seniorzy. Pierwszym etapem realizacji projektu będzie stworzenie wystawy regionalnych strojów śląskich połączonej z wykładem i programem multimedialnym. Podczas wykładu możliwe będzie przymierzanie strojów ludowych. Drugi etap stanowić będą warsztaty tańca i śpiewu, podczas których uczestnicy nauczą się kroków śląskich tańców ludowych. Ostatnią atrakcją projektu będzie flash mob
na rynku w Byczynie, za pomocą którego zaprezentowany zostanie taniec ludowy. Projekt ma na celu przekazanie uczestnikom podstawowej wiedzy o folklorze i kulturze regionu poprzez naukę i zabawę.

Marszałek