Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Słowiański rok obrzędowy

Słowiański rok obrzędowy - historia, tradycja, współczesność

Wnioskodawca:

  • Stowarzyszenie Animacji Lokalnej ARKONA

Dofinansowanie:

  • 7.000,00 zł

Partnerzy:

  • Ośrodek Kultury w Byczynie,
  • Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Powstań Śląskich w Kostowie,
  • Zespół Szkół Gimnazjalnych, Licealnych i Zawodowych w Byczynie,
  • Pani Ewa Kruszyna.

 

Projekt skierowany jest przede wszystkim do młodzieży powyżej 14 roku życia oraz animatorów, liderów i aktywistów społeczności lokalnych.

Motywem przewodnim projektu będzie rok obrzędowy. Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość zapoznania się kulturą Słowian. Ważnym etapem działań staną się warsztaty przeprowadzone przez animatorów i edukatorów działających na terenie Opolszczyzny, dzięki którym uczestnicy będą mogli poznać dziedzictwo kulturowe regionu ze szczególnym uwzględnieniem pieśni, zdobnictwa oraz symboliki ludowej i historycznej. Finałowym wydarzeniem będzie Noc Świętojańska – święto obchodzone niegdyś w czasie najkrótszej nocy w roku na obszarach zamieszkiwanych przez ludy słowiańskie.  

Marszałek