Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Orlęta przyszłości

Orlęta przyszłości

Wnioskodawca:

  • Stowarzyszenie Przyjaciół Publicznego Gimnazjum nr 1 im. kardynała Stefana Wyszyńskiego w Prudniku - "Przyjazna jedynka"

Dofinansowanie:

  • 6.950,00 zł

Partnerzy:

  • Instytut Studiów Edukacyjnych Uniwersytetu Opolskiego,
  • Koło Naukowe Pedagogów UO,
  • Akademicki Chór Politechniki Opolskiej,
  • Młodzieżowy Dom Kultury w Opolu.

 

Projekt skierowany jest głównie do dzieci i młodzieży z lokalnej społeczności. Celem działań jest zaangażowanie do współpracy osób z różnych środowisk. Uczestnicy projektu wezmą udział w wielu warsztatach i wycieczkach, które będę okazją do popularyzowania edukacji kulturowej wśród młodzieży zamieszkującej małe miejscowości. Działania projektowe obejmą między innymi wycieczkę do Filharmonii Opolskiej, Muzeum Polskiej Piosenki oraz Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Dzięki temu uczestnicy poznają lokalną historię
i kulturę, co wpłynie na kształtowanie ich tożsamości regionalnej. Zajęcia te w rezultacie przyczynią się także do napisania tekstu piosenki o nazwie „Orlęta przyszłości”, która będzie wynikiem zainteresowania młodzieży historycznymi wydarzeniami naszego kraju.

Marszałek