Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Wykopki talentów - cykl kreatywnych działań kulturalnych

Wnioskodawca:

  • Miejski Ośrodek Kultury w Kędzierzynie-Koźlu

Dofinansowanie:

  • 6.672,16 zł

Partnerzy:

  • Publiczne Przedszkole nr 21 z Oddziałami Integracyjnymi w Kędzierzynie-Koźlu.

 

Główną grupą odbiorców projektu będą dzieci w wieku 3–6 lat z miejscowości Reńska Wieś i Twardawa. Jego celem jest ukazanie uczestnikom możliwości tworzenia form teatralnych w różnych okolicznościach oraz przybliżenie przedszkolakom istoty spotkań w domu kultury, a także rozbudzenie pasji do samodzielnego tworzenia różnego typu lalek teatralnych.

W ramach projektu odbędą się: warsztat edukacyjno-teatralny dla rodziców i nauczycieli, warsztaty plastyczne dla dzieci, lekcja teatralna „narodziny lalki”, tworzenie etiud z wykorzystaniem Eko-pacynek, udział w spektaklu w Opolskim Teatrze Lalki i Aktora jako nagroda dla najmłodszych uczestników projektu.

Finałowe spotkanie uczestników połączone będzie z wystawą zdjęć pacynek i ziemniaków oraz prezentacją stoisk ze zdrową żywnością. Projekt pozwoli na rozbudzenie dziecięcej kreatywności oraz uwrażliwienie na działania teatralne połączone z zabawą.

 

Marszałek