Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Światy równoległe - adaptacje tekstów kultury do potrzeb osób niepełnosprawnych

Wnioskodawca:

  • Katarzyna Juranek-Mazurczak

Dofinansowanie:

  • 8.950,00 zł

Partnerzy:

  • Zespół Szkół Ogólnokształcących w Kluczborku,
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Kluczborku,
  • Stowarzyszenie Rozwoju i Wspierania Osób Uzdolnionych Artystycznie „Talent”.

 

Projekt skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, młodzieży gimnazjalnej
i ponadgimnazjalnej, w tym wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Kluczborku. Jego celem jest motywowanie młodzieży oraz dorosłych do aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym społeczności, przeciwdziałanie stygmatyzacji osób niepełnosprawnych oraz przezwyciężanie barier psychologicznych w kontaktach z osobami niepełnosprawnymi.

W ramach przedsięwzięcia zostaną zrealizowane warsztaty w zakresie podstaw języka migowego i alfabetu Braille'a, oraz sposobów adaptacji infrastruktury do potrzeb osób niepełnosprawnych. Akcja happeningowa z udziałem dzieci i rodziców, ćwiczenia praktyczne oraz warsztaty z tworzenia prezentacji multimedialnych wzbogacą działania projektowe.

Realizacja projektu przyczyni się do wzmocnienia świadomości u pełnosprawnych jak trudne jest kształtowanie przestrzeni dostosowanej do wszystkich osób. Uroczyste zakończenie projektu połączone zostanie z projekcją filmu.

 

 

Marszałek