Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Rodzinny Skarbiec Sztuki

Wnioskodawca:

  • II Liceum Ogólnokształcące w Brzegu

Dofinansowanie:

  • 7.839,50 zł

Partnerzy:

  • Brzeskie Centrum Kultury,
  • Klub Literacki Brzeg,
  • Publiczne Przedszkole nr 7 Integracyjne,
  • Stowarzyszenie Rozwoju, Odnowy i Promocji Wsi Żłobizna „Wilijki”.

 

Projekt skierowany jest do uczniów II LO, dzieci z przedszkola nr 7 oraz dzieci mieszkających na terenie wsi Żłobizna, ich rodziców, dziadków. Główny cel projektu to rozbudzenie potrzeby uczestnictwa w kulturze, szczególnie lokalnej poprzez twórczą edukację opartą o różne dziedziny sztuki.

W ramach projektu zostaną przeprowadzone warsztaty: teatralne, plastyczne, muzyczne, taneczno-ruchowe, pisania wierszy „Co można schować w rodzinnym skarbcu?” oraz pisania scenariusza przedstawienia dot. wartości, jakie powinny znaleźć się w rodzinnym skarbcu, warsztaty twórcze dla dzieci z przedszkola. W programie zostały uwzględnione także działania związane z realizacją spektaklu, wydanie książki, przygotowania filmu rejestrującego przebieg projektu, a także organizacja spotkania autorskiego członków Klubu Literackiego w szkole oraz wspólny wyjazd do Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu.

 

Marszałek