Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Na warsztacie słowa i muzyki - niepełnosprawni w kulturze

Wnioskodawca:

  • Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach

Dofinansowanie:

  • 8.000,00 zł

Partnerzy:

  • Zespół Szkół w Dąbrowie,
  • Jacek Mielcarek.

 

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych, całej społeczności lokalnej gminy Komprachcice oraz Dąbrowa. Grupą docelową realizującą projekt w sferze edukacyjnej będą uczniowie Zespołu Szkół w Dąbrowie, koledzy i koleżanki niepełnosprawnego ucznia. Jego celem jest włączenie w działalność kulturalną osób niepełnosprawnych i ich współpraca z osobami pełnosprawnymi.

Działania projektowe zakładają m.in.: spotkanie osób niepełnosprawnych z pozostałymi uczestnikami projektu, przedstawienie twórczości, spotkania muzyków z uczestnikami, warsztaty wokalne, teatralne oraz próby teatralne z zaangażowaniem sekcji muzycznej. Zwieńczeniem projektu będzie premiera spektaklu. Projekt przyczyni się do integracji społeczeństwa lokalnego z osobami niepełnosprawnymi.

Marszałek