Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Love Ludowe - Etno Dizain

Wnioskodawca:

  • Ewa Kruszyna

Dofinansowanie:

  • 8.750,00 zł

Partnerzy:

  • I Liceum Ogólnoształcące w Praszce,
  • Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Gorzowie Śląskim,
  • Firma Artystyczna „Dobre koncerty” Wojciech Poprawa.

 

Projekt skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych oraz ich opiekunów z gmin Praszka i Gorzów Śląski. Przyczyni się do wprowadzenia etnodizajnu w życie codzienne, poszerzenia wiedzy o folklorze, kulturze regionu, w tym w szczególności śląskiego stroju ludowego oraz elementów, z których się składa.

Działaniami realizowanymi w ramach projektu będą: wykłady wsparte wystawą rekonstrukcji strojów ludowych, oraz warsztaty, podczas których uczestnicy zdobędą umiejętności z zakresu dekorowania ubiorów, torebek i innych elementów użytkowych.

Rezultatem pożądanym projektu będzie rozpowszechnienie mody etno, która zwiększy poczucie więzi z regionem oraz dziedzictwem kulturowym Śląska Opolskiego.

 

Marszałek