Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Kultura ludowa po dwóch stronach Prosny

Wnioskodawca:

  • Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Rudnikach

Dofinansowanie:

  • 9.260,00 zł

Partnerzy:

  • Gimnazjum Publiczne im. Andrzeja Wajdy w Rudnikach,
  • Przedszkole Publiczne w Rudnikach,
  • Lokalna Grupa Działania „Górna Prosna”,
  • Mieczysław Pawlaczyk.

 

Projekt skierowany jest do dzieci, młodzieży, rodziców i seniorów. Przyczyni się do upowszechniania kultury ludowej z zakresu rękodzieła, muzyki, tańca, plastyki obrzędowej, a także zwiększenia zainteresowania młodego pokolenia tematyką obrzędowości ludowej.

W ramach projektu zrealizowane zostaną m.in.: szkolenie dla animatorów, edukatorów, nauczycieli i rodziców, warsztaty rękodzieła ludowego: wykonywania kwiatów z bibuły, garncarskie, a także zajęcia pn. „Folklorem za pan brat”, wyjazdy do Muzeum Wsi Opolskiej oraz Muzeum Wsi Wieluńskiej.

Prace plastyczne uczestników warsztatów zostaną zaprezentowane podczas „Dnia Kultury Ludowej w Rudnikach”. Odbędą się wtedy także występy dziecięcych zespołów ludowych oraz zespołu folklorystycznego

Marszałek