Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Czym jest szczęście mówią bajki... - w przestrzeni wielokulturowości Śląska Opolskiego

Wnioskodawca:

  • Regionalny Zespół Placówek Wsparcia Edukacji - Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Opolu

Dofinansowanie:

  • 6.861,00 zł

Partnerzy:

  • Publiczne Gimnazjum w Kolonowskiem,
  • Ewa Kruszyna,
  • Olena Vlasenko.

 

Projekt skierowany jest do uczniów szkoły podstawowej w Domecku. Jego celem jest promowanie czytelnictwa, rozwijanie twórczości dzieci, umiejętności pracy w zespole, rozwój empatii i otwartości wobec innych poprzez wykorzystanie terapeutycznej funkcji bajek.

Działania realizowane w ramach projektu to m.in.: lekcja muzealna dla uczestników projektu pn. „Na czym polega wielokulturowość Opolszczyzny?”, warsztaty integracyjne, warsztaty czytelniczo-edukacyjne i regionalne. Zorganizowane zostanie także szkolenie dla nauczycieli, edukatorów i animatorów kultury pt.: „Terapeutyczna funkcja książek w modelowaniu tożsamości i systemu wartości człowieka”.

Rezultatem końcowym projektu będzie stworzenie wspólnej publikacji, na temat szczęścia z tekstami i ilustracjami wykonanymi przez uczestników projektu.

 

Marszałek