Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

TSKNSKGD

Organizacje pozarządowe
Towarzystwo Społeczno-Kulturalne Niemców na Śląsku Opolskim to organizacja skupiająca mieszkańców województwa opolskiego pochodzenia niemieckiego.

Od roku 1990 zajmuje się głównie działalnością kulturalną, oświatową, społeczną ale i polityczną wśród różnych grup wiekowych, nie ograniczając swojej działalności jedynie do swoich członków, ale wychodząc również do szerszej społeczności. Działamy na rzecz naszej małej ojczyzny - Górnego Śląska.

Z sukcesami prowadzimy takie projekty jak: Niemieckojęzyczne szkółki piłkarskie Miro, kursy języka niemieckiego, konkursy recytatorskie, literackie i konkursy języka niemieckiego, koncerty o zasięgu lokalnym, powiatowym i wojewódzkim. Oraz wiele innych inicjatyw.