Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Strzelecki Ośrodek Kultury

Dom kultury

Strzelecki Ośrodek Kultury służy mieszkańcom gminy Strzelce Opolskie, zapewniając im jak najszersze uczestnictwo w kulturze. Dzięki sieci filii 18 świetlic (16 wiejskich i 2 osiedlowych), Miejskiej i Gminnej Bibliotece Publicznej z sześcioma filiami, w których prowadzona jest również edukacja kulturalna i artystyczna, możemy dotrzeć do szerokiej grupy odbiorców. Oferta ośrodka kultury kierowana jest do osób w każdym wieku. Propagujemy dokonania uznanych artystów, jednocześnie zapewniając opiekę rodzimym twórcom, organizując m.in. cykliczne wystawy. Animujemy szeroko rozumiany ruch kulturalny, wspieramy tradycje regionalne poprzez organizowanie konkursów, przeglądów i festiwali. Pieczołowitą troską otaczamy dzieci i młodzież, jako grupę szczególną, z uwagi na podatność na często destruktywne bodźce zewnętrzne, żeby kształtować właściwe postawy i wrażliwość kulturalną, patriotyczną, także poszanowanie i tolerancję dla odmienności. Staramy się jak najlepiej, najciekawiej zagospodarować im

wolny czas, żeby oferta kulturalna była alternatywą dla niewłaściwych fascynacji, wyboru nieodpowiednich ścieżek "zainteresowań". Zajęcia taneczne, rytmiczne, plastyczne, wokalne, filmowe, fotograficzne, modelarskie oraz gry na instrumentach prowadzone w Strzeleckim Ośrodku Kultury kształtują wrażliwość młodych ludzi i pozwalają im znaleźć właściwą dla nich formę artystycznej ekspresji. Uczestnicy naszych zajęć, warsztatów mają możliwość prezentacji swoich dokonań podczas wernisaży, wystaw poplenerowych, festynów itp.

Strzelecki Ośrodek Kultury przy współpracy z Gminą Strzelce Opolskie redaguje bezpłatny dwutygodnik kulturalno – informacyjny „Informator Strzelecki”. Budynek ośrodka kultury składa się z dwóch części: sali widowiskowej i ośrodka kultury, w którym oprócz pracowni tematycznych, pomieszczeń administracyjnych, zlokalizowana jest sala taneczna i biblioteka, natomiast w punkcie centralnym znajduje się patio integrujące okalające części budynku. Ponadto obiekt ma bardzo dobrą lokalizację, mieści się w centrum miasta na tzw. małym ryneczku, w pierzei dwóch ulic, więc same uwarunkowania architektoniczne i położeniowe sprzyjają aurze działań kulturalnych. W ośrodku działa od 2015 roku kawiarnia artystyczno- literacka C@fe Kultura, gdzie w dobrym stylu i wygodnym wnętrzu można kontemplować różnego rodzaju sztukę, kulturę, zaspakajając przy okazji tej duchowej uczty również smaki kulinarne.