Trwa ładowanie strony

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że kontynuując przeglądanie tej strony wyrażasz zgodę na zapisywanie na Twoim komputerze tzw. plików cookies. Ciasteczka pozwalają nam na gromadzenie informacji dotyczących statystyk oglądalności strony. Jeżeli nie wyrażasz zgody na zapisywanie ich zmień ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Mapa strony

Samorząd województwa opolskiego

Gminny Ośrodek Kultury Tarnów Opolski

Dom kultury

Jesteśmy instytucją kultury nastawioną na animację środowiska lokalnego i edukację kulturalną. Nasza wielokierunkowa działalność ma na celu dotarcie do jak największej grupy odbiorców i zaangażowanie ich do czynnego współuczestniczenia w kulturze.
Do podstawowych zadań Gminnego Ośrodka Kultury należy w szczególności edukacja kulturalna i wychowanie przez sztukę; rozbudzanie i zaspokajanie potrzeb oraz zainteresowań kulturalnych; tworzenie warunków dla rozwoju amatorskiego ruchu artystycznego; krzewienie folkloru i rękodzieła ludowego. Oferta nasza skierowana jest do wszystkich grup wiekowych. Wśród propozycji programowych można znaleźć zajęcia artystyczne oraz cykle warsztatowe.
Chcemy być placówką, która nie tylko umożliwia rozwój własnych umiejętności i pasji, ale jest miejscem spotkań twórczej samorealizacji i wzajemnej inspiracji. Dlatego też w poszukiwaniu nowego wizerunku, wypracowania misji i wizji przystąpiliśmy do programu Dom Kultury +, którego organizatorem jest Narodowe Centrum Kultury.
Kulturę gminną tworzą wszyscy jej mieszkańcy dlatego zachęcamy do udziału w organizowanych przez nas zajęciach i wydarzeniach, dzielenia się z nami pomysłami, a także przekazywania konstruktywnych uwag na temat naszej działalności. 
Dążymy by Gminny Ośrodek Kultury był miejscem gdzie mieszkańcy współpracują ze sobą, wzajemnie się wspierają, podejmują wspólne inicjatywy i mają wpływ na to co się w nim dzieje.